Kütahya’Da Deprem, Yangın Ve Bina Tahliye Tatbikatı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Da Deprem, Yangın Ve Bina Tahliye Tatbikatı
A
a

Kütahya'da Deprem, Yangın Ve Bina Tahliye Tatbikatı

Sütiş Eskişehir
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Koordinatörlüğü tarafından deprem, yangın ve bina tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
Üniversite Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Germiyan Yerleşkesinde afetler öncesinde hazırlık çalışmaları ve acil durum planının uygulama esasları konusunda tüm ekip personellerine yüz yüze eğitimler gerçekleştirildi. Tüm birimler tarafından bünyelerindeki personele deprem, yangın, sel gibi afetler sırasında izlenecek adımlar konusunda bilgilendirmeler yapılarak, uygulamalı deprem ve yangın tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.
Tatbikat sonrasında açıklamalarda bulunan İSG Koordinatörü Öğr. Gör. Fatih Ulukaya, “KSBÜ olarak çalışanlarımızın kurum içi eğitimlerine ve tatbikatlar aracılığı ile muhtemel afetler karşısında bir yaklaşım göstermesine önem veriyoruz. Bu çerçevede her yıl düzenli ve planlı olarak gerçekleştirdiğimiz tatbikatların birini daha başarı ile tamamlamış olup, afetlere karşı dirençli toplum oluşturma hedefine kurum olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi