Kütahya’Da "Mesleki Teknik Eğitim Fuarı" Açıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Da "Mesleki Teknik Eğitim Fuarı" Açıldı
A
a

Kütahya'da Mesleki Teknik Eğitim Fuarı Açıldı

Sütiş Eskişehir
Kütahya’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mesleki Teknik Eğitim Fuarı’nın (METEF) açılışı gerçekleşti. Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen fuara, 14 mesleki ve teknik lise katıldı. Öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği stantları gezen Kütahya Valisi Musa Işın, öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Meslek liselerinin Kütahya için büyük önem taşıdığını vurgulayan Vali Işın, “Bu yıl Kütahya’mızda meslek liselerinin yıl sonu sergisini hep birlikte izledik. Meslek liselerimiz bizim için çok değerlidir. Kütahya’da meslek liselerinin toplam liseler içerisindeki payı imam hatipler hariç yüzde 43’tür. Geçen yıl yaklaşık 2 bine yakın öğrencimiz meslek liselerinden mezun oldu. Bu bizim için önemli bir rakamdır” dedi.
Kütahya’nın bir sanayi şehri olduğunu ve kalifiye elemana ihtiyaç duyduğunu belirten Vali Işın, “Yüzde 43’lük bir payın meslek liselerine ait olması sanayimiz açısından, iş gücümüz açısından, istihdam açısından umut vericidir. İnşallah meslek liselerimizden mezun olan çocuklarımız bizim istediğimiz nitelikte ve nicelikte olup sanayi sektöründe inşallah istihdam edileceklerdir” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi