Kütahya’Da "Hayatımın Rengi Annem" Başlıklı Projenin Sergi Açılışı Yapıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Da "Hayatımın Rengi Annem" Başlıklı Projenin Sergi Açılışı Yapıldı
A
a

Kütahya’Da "Hayatımın Rengi Annem" Başlıklı Projenin Sergi Açılışı Yapıldı

Sütiş Eskişehir
Kütahya il merkezinde bulunan özel eğitim okulu ve özel eğitim sınıflarında eğitim, öğretime devam eden öğrencilerin ailelerine yönelik olarak "Hayatımın Rengi Annem" başlıklı projenin sergi açılışı ve programı düzenlendi.
Programa İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, projede sanat uygulayıcısı olarak Prof. Dr. H. Kübra Kuzucanlı, Şube Müdürleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezi, özel eğitim okul yöneticileri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldılar.
5 ay süren özel eğitim okul ve özel eğitim sınıflarındaki annelere yönelik sanat terapisi uygulanan, baş etme becerilerinin artırılması ve iyi oluşlarına katkı sağlanmak için hazırlanan projede grupla psikolojik danışmanlık ve özel eğitimde aile danışmanlığı yapıldı. Rehberlik ve Araştırma Merkezinde özel eğitim ve rehberlik hizmetleri bölümünün ortaklaşa yürüttüğü projede sanat uygulayıcısı olarak Prof. Dr. H. Kübra Kuzucanlı sanat uygulaması ile ailelerin yaşadıkları zorlayıcı olaylarda iletişim becerileri geliştirilmeye çalışıldı. Farklı okullardaki ailelere sanat uygulamaları, özel eğitim hakkında bilgilendirme ve daha sonra da özel eğitimde aile danışmanlığı uygulamaları ile ailelerin güçlendirilmesi hedeflendi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi