Kütahya Belediyesi yeni alt geçiti hizmete açtı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya Belediyesi yeni alt geçiti hizmete açtı
A
a

Kütahya Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Ahmet Tarım Alt Geçidi hizmete açıldı. Açılışta Kütahyalılara hitap eden Başkan Işık, “Bizim hizmetten başka bir düşüncemiz yok” dedi.

Sütiş Eskişehir
Siner Mahallesi’ndeki vatandaşların tarım arazilerine ulaşımını kolaylaştırmak için Kütahya Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Ahmet Tarım Alt Geçidi hizmete açıldı. Açılışta Kütahyalılara hitap eden Başkan Işık, “Bizim hizmetten başka bir düşüncemiz yok” dedi.

Kütahyalıların hayatlarını kolaylaştırmak için altyapı, üstyapı, çevre ve ulaşım gibi birçok alanda yatırımlarını sürdüren Kütahya Belediyesi, Siner Mahallesi’ndeki vatandaşların tarım arazilerine ulaşımını kolaylaştırmak için projelendirdiği Şehit Ahmet Tarım Alt Geçidi hizmete açıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Hayırlı bir iş için bir aradayız. Makamların en büyüğü olan şehitlik makamını Rabbim bu kardeşimize nasip etti. Onun adını yaşatmak adına uzun mücadelelerden sonra bugün hizmete açmaya Rabbimin nasip ettiği alt geçidimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehitlik makamı herkese nasip olmayacak kadar büyük, bizim dinimizde çok anlamlı bir değeri olan makam. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. 101 yıl önce bu topraklarda kurtuluş mücadelesi vererek bu yıl 100. yılını kutladığımız cumhuriyetimizin kuruluşunda emekleri geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere o tarihten bu tarihe ve geçmişte bu toprakların kutsal vatan toprağı haline getirilmesinde canlarını veren tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, gazilerimizi de şükranla anıyorum. Bizlere düşen bu toprakları teslim aldığımız şekliyle daha iyi ihya ve imar ederek vatandaşımızı mutlu kılacak her türlü eseri bu şehre ve bu ülkeye kazandırmaktır. Biz de göreve geldiğimiz günden bu yana durmadan, yılmadan, yorulmadan, her türlü engellemelere rağmen Büyük Zafer’in 101. yılında, 101. eserimizin açılışını yapıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında 100. büyük eserimiz olan Yedigöller 100. Yıl Kültür Parkı’nı açmıştık, bu da 101. açılış programımız. Bu 101. eserimizi rahmetli şehidimizin adıyla açıyoruz, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi