İlkokul Öğrencileri Çanakkale Türküsünü İşaret Diliyle Seslendirdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İlkokul Öğrencileri Çanakkale Türküsünü İşaret Diliyle Seslendirdi
A
a

İlkokul Öğrencileri Çanakkale Türküsünü İşaret Diliyle Seslendirdi

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Atatürk İlkokulu öğrencilerinin Çanakkale Zaferinin 109. Yıl dönümü programında işaret diliyle seslendirdikleri “Çanakkale Türküsü” büyük beğeni topladı.
Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen Çanakkale Zaferinin 109. Yıl dönümü programında Atatürk İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerinin 109. Yıl önce Çanakkale’de yazılan destan için yakılan Çanakkale Türküsünü işaret diliyle icra etmeleri izleyenlerden büyük alkış aldı.
Okul Müdürü ve aynı zamanda İşaret Dili Eğitmeni Pelin Solak’ın talebi üzerine Çanakkale Türküsünü işaret diliyle seslendirmek amacıyla hemen çalışmaya başladıklarını söyleyen Sınıf Öğretmeni İlhan Kaygısız, “ Öğrencilerimizin önceki işaret diline olan farkındalığı sayesinde çalışmalarımızı kısa sürede tamamladık. Bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Türküsünü işitme engelli bireyler için farkındalık oluşturmak amacıyla işaret diliyle seslendirmek bizler için büyük bir mutluluk. Öğrencilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.
Okul Müdürü Pelin Solak, ders saatleri dışında büyük bir özveriyle çalışıp öğrencilere işaret dili eğitimi vererek duygu yüklü Çanakkale Türküsünü işaret diliyle yorumlamalarına imkan sağlayan Sınıf Öğretmeni İlhan Kaygısız’a ve öğrencilere teşekkür etti.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi