Hisarcık Myo’Da Doluluk Oranı Yüzde 100’E Ulaştı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Hisarcık Myo’Da Doluluk Oranı Yüzde 100’E Ulaştı
A
a

Hisarcık Myo’Da Doluluk Oranı Yüzde 100’E Ulaştı

Sütiş Eskişehir
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Hisarcık Meslek Yüksekokulunun, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre kontenjanlarında yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldı.
Hisarcık Meslek Yüksekokulu’nun 7 ön lisans programı Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri, Tapu ve Kadastro, İş Sağlığı ve Güvenliği, Bankacılık ve Sigortacılık, İnsan Kaynakları Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Lojistik kontenjanlarına 287 öğrenci yerleştirildi. Böylece Hisarcık MYO, açtığı kontenjanların tamamını doldurmuş oldu.
2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Hisarcık Meslek Yüksekokulu, programlarında yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını söyleyen Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Burak Kavaslar,” Bu sene “Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği” programlarımızı liselerinde okul birincisi olan öğrencilerimiz de tercih etti. Ayrıca YÖK’ün bu sene ilk defa uyguladığı 34 yaş üstü kadın vatandaşlarımıza ayırdığı kontenjanlarımızdan da 3’üne yerleştirme yapıldı. Toplamda 287 öğrencimiz Meslek Yüksekokulumuz programlarına yerleşmiş oldu. Sonuçların Üniversitemize, Meslek Yüksekokulumuza ve İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Hisarcık Meslek Yüksekokulunu tercih eden ve yerleşen öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

“İşletmede Mesleki Eğitim uygulaması”
Müdür Kavaslar,” Meslek Yüksekokulumuzun dinamik, çağdaş, öğrenci dostu akademik ve idari personeli olarak yerleşen tüm öğrencilerimizi Meslek Yüksekokulumuza bekliyoruz. “Bankacılık ve Sigortacılık” programımıza yerleşen öğrencilerimiz için 3+1 (İşletmede Mesleki Eğitim) uygulamasını geçen sene başlatmıştık. Bu sene de aynı programda devam ediyoruz. Program öğrencilerimiz 2 yıllık eğitimlerinin ilk 3 dönemini Meslek Yüksekokulumuzda geçirecek son 1 dönemlerini ise programlarıyla alakalı işletmelerde/kurumlarda geçirecektir. Bu da öğrencilerimizin eğitim hayatları bitmeden işi yerinde öğrenmelerini sağlayacak ve kariyerlerinde büyük bir avantaj sağlayacaktır. Okulumuzu yeni kazanan öğrencilerimiz, internet sayfamızı ve resmi sosyal medya hesaplarımızı takip etsinler, geçmiş yıllarda okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin şu an neler yaptıkları ile ilgili bilgileri oralarda bulabilirler. Mezunlarımızın nerelerde çalıştıkları veya DGS ile hangi lisans programlarını kazandıklarını inceleyebilirler. Tüm yerleşen öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, üniversite hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi