Güvenlik Kamerasına Zarar Veren Ayı Görüntülere Yansıdı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Güvenlik Kamerasına Zarar Veren Ayı Görüntülere Yansıdı
A
a

Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi Derbent Köyünde Güvenlik Kamerasına Zarar Veren Ayı Görüntülere Yansıdı. Hasan Hüseyin Güleç

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Derbent köyünde güvenlik kamerasına zarar veren ayı görüntülere yansıdı.
Kütahya geneli Domaniç başta olmak üzere diğer bazı ilçelerde de sıkça görülen ayılar bu sefer de Tavşanlı’da ortaya çıktı.
İlçeye bağlı Derbent köyünde Hasan Hüseyin Güleç’e ait bağ evinde bir bozayı sabah 05.30 sıralarında etrafı dağıttıktan sonra kameraya adeta poz verdi.
Köy civarlarında sıklıkla gezdiği söylenen ayının, geçtiğimiz yıl ve geçtiğimiz hafta aynı bağ evine geldiğini ve arı kovanlarına zarar verdiğini söyleyen bağ evi sahibi Hasan Hüseyin Güleç, bu sefer geldiğinde kuzine diye tabir edilen sobayı devirdiğini, daha sonra bahçedeki fasulye ve elmaları yediğini karnını doyurması ile arı kovanlarına zarar vermediğini söyledi. Evin dış cephesinde bulunan güvenlik kamerasını yemeye çalıştığını belirten Güleç, "Biz piknik yaptık, o günün gündüzünde. Diğer gün geldiğimizde her taraf dağınıktı. Ayı gelmiş dağıtmış, kameraya çıkmış. Kamerayı dişlemiş kırmış. Büyük ihtimalle karnı tok olduğundan ağaçtaki elmaları ve fasulyeleri yemiş. Her sene buralara geliyor bu ayı. Geçen sene geldiğinde kovaları dağıttı. Buralardaki bahçeleri dağıtıyor. Bağ evimize tarlalara gelirken korku ile geliyoruz. Allah’tan arılara kovanlara değmemiş” diyerek korkulacak durum olmadığını ifade etti.
Derbent köyü muhtarı Muzaffer Akdoğan ise gelen ayılardan vatandaşların tedirgin olduğunu söyledi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi