Gediz Organize Sanayi Bölgesinde Kesintisiz Enerji İçin Dev Yatırımın Birinci Etap Kısmı Tamamlandı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz Organize Sanayi Bölgesinde Kesintisiz Enerji İçin Dev Yatırımın Birinci Etap Kısmı Tamamlandı
A
a

Gediz Organize Sanayi Bölgesinde Kesintisiz Enerji İçin Dev Yatırımın 1. Etap Kısmı Tamamlandı

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Kütahya’nın Gediz ilçesinde faaliyetlerine devam eden Organize Sanayi Bölgesinde kesintisiz enerji ihtiyacı için yapılan yenileme çalışmaları çerçevesinde bölgeye yeni hattan enerji verilmeye başlandı.
1997 yılında kurulan Gediz Organize Sanayi Bölgesinin yıllar geçtikçe artan enerji ihtiyacının kesintisiz olarak sağlanması için Gediz Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığınca 7(1x400mmAL. XLPE) iletkenli Çift Devre Enerji Nakil Hattının 1. Etap Kısmı olan 3,2 kilometrelik alanda 22,4 kilometrelik kablo çekimi tamamlanarak yeni hattan enerji verilmeye başlanıldı.
Projenin 2. Etabının tamamlanmasıyla birlikte Gediz Organize Sanayi Bölgesinin 30 yıllık enerji sorununun çözüme kavuşacağını belirten OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol, “Bu proje ile mevcut tek devre enerji nakil hattını 3 Devreye ve de 9 megavatlık gücü 100 megavata çıkartmış olacağız. Gediz Organize Sanayi Bölgemizce yürüttüğümüz enerji nakil hattı projemize destek olan, başta AK Parti Kütahya milletvekillerimiz olmak üzere MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’a ve emeği geçen herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Yeni enerji hattı projesinin 2.etabının ise en kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi