Gediz İlçe Müftülüğünden Kadınlara Yönelik Yeni Programlar Düzenlenecek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz İlçe Müftülüğünden Kadınlara Yönelik Yeni Programlar Düzenlenecek
A
a

Gediz Müftülüğünden Kadınlara Yönelik Yeni Programlar Düzenlenecek

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz ilçesinde müftülük tarafından kadınlara yönelik özel programlara düzenlenerek manevi destek ve rehberli hizmeti sunulacak.
Gediz Müftülüğü tarafından, aileyi korumak, kadın, çocuk, genç, yaşlı hanımlara Kur’an-ı Kerim ve dini sohbetler eşliğinde manevi destek verilecek.
Bu kapsamda her pazartesi günleri saat 13.45’te Murat Fakih Camiinde hafız kız öğrenciler tarafından sohbet ve mukabele programı. Serdar Cami Ömer Faruk Bilgili Diyanet Gençlik Merkezinde Saat 20.00’de Uzman Vaiz Hülya Budak tarafından çalışan kadınlar için Tefsir Dersi, her Salı günü saat 13.45’te Fetih Camiinde Kadınlara ve genç kızlara yönelik yine Vaiz Hülya Budak tarafından sohbet programı, Çarşamba günleri ise Serdar Camiinde kadınlara ve genç kızlara yönelik 13.45’te sohbet programları gerçekleştirilecek.
Programlarla ilgili konuşan İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, “Yapılacak olan programlarla Çalışan kadınlarımız, genç kızlarımız adına çok fayda sağlayacak. Havva Ana Kız Kur’an Kursumuzda eğitim alan kız hafızlık öğrencilerimiz tarafından mukabeleler okunacak. Uzman Kadın Vaizimiz Hülya Budak farklı camilerde sohbet ve tefsir programı düzenleyecek. Gediz hemşerilerimizin bu programlardan ziyadesiyle faydalanacağına inanıyorum” dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi