Gediz Fen Lisesi, Öğrenci Yerleştirmede En Başarılı Okul Oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz Fen Lisesi, Öğrenci Yerleştirmede En Başarılı Okul Oldu
A
a

Gediz Fen Lisesi Öğrenci Yerleştirmede En Başarılı Okul Oldu

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz ilçesinde eğitim faaliyetlerini devam ettiren Fen Lisesi, 2023 yılı YKS yerleştirme sonuçlarına göre başarısı en yüksek okul oldu.
ÖSYM’nin açıkladığı YKS tercih sonuçlarına göre Gediz Fen Lisesi, bu sene mezun ettiği 57 öğrencinin yerleştirme sonuçlarına göre 34 öğrenci yüksek puanlı üniversitelere yerleşti.
Mezun olan ve sınava katılan 57 öğrenciden 12 Tıp, 8 Mühendislik, 2 Diş Hekimliği, 2 Eczacılık, 3 Hukuk, 1 Mimarlık, 1 Diyetisyenlik, 4 Öğretmenlik, 1 Hemşirelik fakültelerine yerleşirken 23 öğrenci de üniversitelerin diğer bölümlerine yerleşti.
Sonuçların açıklanması ile bitlikte sonuçlardan büyük memnuniyet duyan okul idaresi öğrencilerin başarısını tebrik ederken, Okul Müdürü Ali Demiray öğrencileri tek tek tebrik etti.
Öğrencilerinin çalışmalarının karşılığını aldığını ifade eden Okul Müdürü Ali Demiray, “Okulumuzun bu başarısında emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza, velilerimize ve başarının asıl mimarları öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Öğretmen, veli ve öğrencilerimizle bütünleşerek bu başarıyı elde ettik. Bu sene yeni bir heyecanla başarı çıtasını yükselterek yolumuza devam edeceğiz. Gayretimiz bunun için” dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi