Gediz’De Uçurtma Şenliği

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz’De Uçurtma Şenliği
A
a

Gediz’De Uçurtma Şenliği

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz ilçesinde Gençlik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde gençlik yürüyüşü ve uçurtma şenliği düzenlendi.
Gediz İlçe Stadında düzenlenen etkinliğe yüzlerce vatandaş katıldı. Etkinliğe katılanlar uçurtmalarını en yüksek çıkarabilmek için büyük uğraş verirken, dereceye girenlere ödül verildi.
Etkinlikte evinden çıkıp rüzgarlı güzel havayı değerlendiren çocuklar kendi uçurtmalarını hem yaptılar hem uçurdular. Çocuklarla birlikte yetişkinler de doyasıya eğlendi.
En güzel ve en iyi uçan uçurtmaya ödüllerin verildiği uçurtma şenliğinde Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Keskin; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Etkinliklerinin içerisinde yer alan Uçurtma Şenliğimiz bugün start verdi. Yüzlerce kişinin katılımıyla yüzlerce uçurtma gökyüzünü süsledi. Güzel bir atmosfer oldu. Üniversite, lise öğrencilerimiz ilköğretimden 7 yaşına kadar çocuklarımız uçurtmalarını gökyüzünde uçurdular, Eğlendiler, doyasıya eğlendik. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Uçurtma çocukluğa inen, öze inen ve insana mutluluk veren bir etkinlik. Herkesi uçurtma uçurmaya bekliyorum” dedi.
Uçurtma şenliğine katılan herkese etkinlik sonunda pilav servisi yapıldı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi