Gediz’De Pansiyonda Hasbihal Değerler Eğitimi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz’De Pansiyonda Hasbihal Değerler Eğitimi
A
a

Gediz’De Pansiyonda Hasbihal Değerler Eğitimi

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Pansiyonda Hasbihal’ projesi çerçevesinde müftülük personeli ile öğrenciler bir araya geldi.
Gediz Mustafa Necip Alayeli Anadolu Lisesi Pansiyonunda değerler eğitimini içeren projede İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur ve İlçe Müftülüğü Vaizi Erdoğan Tuna, Okul Müdürü Zekeriya Uysal, Mustafa Necip Alayeli Anadolu Lisesi Pansiyonunda kalan öğrencilerle akşam programında bir araya gelerek değerler eğitimi üzerine sohbet ettiler.
İlçe Müftülüğü Vaizi Erdoğan Tuna ‘Gençlikte ölçülü olmak ve değerlere bağlı kalmak’ konulu sohbetinde öğrencilere “ Ölçülü yaşam hayatın her alanında var olmalıdır. Hangi alanda olursa olsun aşırılığın her türlüsü kötüdür. Allah İslam’dan önce ki din mensuplarını dinlerinde aşırılığa gitmemeleri konusunda uyarmıştır. Kur’an-ı Kerim’de Yüce Allah’ın evrende bir denge kurduğu ve bu dengenin bozulmaması gerektiği belirtilir. Ölçülü olmak, dengeli hareket etmek tutum ve davranışla kendini gösterir. Bu sebeple şiddet ve heyecandan uzak, davranışlarda dengeli, mutedil olunmalı’ dedi.
Vaiz Tuna, "Yeme, içme, giyim ve kuşam ile duygu, düşünce, inanç, ibadet ve davranış gibi insanın bireysel ve toplumsal tüm hayatını ilgilendiren hususlarda dengeli ve ölçülü davranması da kişinin karakterini geliştiren gelişimsel bir iradedir. Ölçülü olmanın en güzel örnekleri peygamberlerdir. Bizlerde böyle dengeli ve ölçülü yaşayarak çevremize örnek olmalıyız ” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi