Gediz’De Ergenekon Mahallesi İlçenin Gözde Merkezi Oluyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz’De Ergenekon Mahallesi İlçenin Gözde Merkezi Oluyor
A
a

Gediz’De Ergenekon Mahallesi İlçenin Gözde Merkezi Oluyor

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz ilçesinde Ergenekon Mahallesinin, yapılan yatırımlar ve imara açılan araziler ile Gediz’in yeni merkezi olmaya aday olduğu belirtildi.
Geçmiş yıllarda ilçe merkezine uzaklığı nedeniyle vatandaşların çok fazla tercih etmediği Ergenekon Mahallesi her geçen gün cazibesini arttırıyor. Geçmişte şehir merkezine uzaklığı ve alışveriş imkanının olmadığı mahalle 4. Etap TOKİ konutlarının yapılması birçok alanın imara açılması ile birlikte ilçede yaşayan vatandaşların gözdesi oldu.
2 binli yılların başında Gediz’de bir kooperatif tarafından mahallede yapılan evler sahiplerine teslim edilmesi ile atıl durumda olan güzide arazileri de yatırımlar amacıyla sektöre açıldı. Yıllar içerisinde Gediz Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmaları ile arazilerin imara açılması ve ucuz maliyeti nedeniyle inşaat sektörü hızlı bir şekilde gelişmeye başladı.
2016 yılında TOKi tarafından 4. Etap konutlarının teslimi sonrası gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren Ergenekon Mahallesinde nüfus yoğunluğu da birden yükselerek mahalleye hareketlilik getirdi.
Gediz Kaymakamlığı’nın söz konusu mahalleye taşınması ile birlikte hareketin arttığı mahallede toki konutlarının teslim edilmesi ile nüfus artışını beraberinde getirdi. Bu artış ile birlikte zincir marketlerin şube açması ile adeta cazibe merkezi haline gelen mahallede pandemi döneminden itibaren Çarşamba günleri halk pazarı kurulmaya başlandı. Bu şekilde mahallede oturan vatandaşların tüm ihtiyaçlarını şehir merkezine inmeden karşılama imkânı sağlandı.
Nüfusu 3 bini geçen Ergenekon Mahallesi sakinleri yapılacak yatırımlarla mahallede farklı işyerlerinin de yer almasını beklerken, nüfusun artması ile birlikte kira fiyatlarında da artış yaşanıyor.
Mahallenin her geçen sene büyümesinden çok memnun olduklarını dile getiren mahalle muhtarı Yakup Şahin, “Ergenekon Mahallemiz yıllardır üstüne koyarak gidiyor. Vatandaşlarımız rağbet gösteriyor. Bu olumlu gelişmede belediyemizin yaptığı yatırımların katkısı çok büyük. Toki 4.etap toki konutlarının mahallemizde yapılması, yapılan yol yatırımları, arazilerin imara açılması en önemli faktörlerden oldu. Ayrıca mahallemizdeki stada belediyemizin katkılarıyla çok büyük yatırım gerçekleştirildi. Biz mahallemizin gelişip büyümesinden memnunuz. Yapılan yatırımlar için de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi