Gediz’De Aday Öğretmenlik Uyum Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz’De Aday Öğretmenlik Uyum Eğitim Semineri Gerçekleştirildi
A
a

Gediz’De Aday Öğretmenlik Uyum Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz ilçesinde aday öğretmenlere Hizmet içi eğitim verildi.
Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gediz ve Çavdarhisar ilçelerinde aday öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin Aday Öğretmenlik Uyum Eğitim Semineri Öğretmen Yetiştirme biriminden sorumlu Şube Müdürü Yusuf Dağ nezaretinde gerçekleştirildi.
Gediz ve Çavdarhisar ilçelerinde görev yapan 7 öğretmen bir hafta süren eğitimleri sonunda eğitimlerini tamamladı.
Uyum seminerini tamamlayan öğretmenlerle bir araya gelen Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, öğretmenlik mesleğinin inceliklerin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim politikalarını, Milli Eğitim Temel Kanunun ve öğretmenlik mesleği ile ilgili tecrübeleri hakkında öğretmenlere paylaşım gerçekleştirdi.
Mesleğe yeni adım atan aday öğretmenlerine hayırlı olması dileklerinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur "Öğretmenlik sevgi ve fedakârlık mesleğidir. Yaptığınız işi hiçbir zaman maddiyatla ölçmeyin. Devletimize sadakat duygusu ve iş ahlakına riayet anlayışıyla hizmet edin. Nasıl başlarsanız öyle gider, tertipli disiplinli olun. Sürekli kendinizi geliştirin ve yenileyin. Eskiden hocalarımız "sınıfa mabede girer gibi" girermiş. Mesleğin itibarını iyi temsil ederek koruyun, itibarı dışarıdan beklemekten ziyade, yaptıklarınızla, fedakârlık ve başarılarınızla elde etmek suretiyle ilham veren öğretmenler olmaya çalışınız. Aramıza hoş geldiniz, meslek hayatınızda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi