Gediz’De 4-6 Yaş Grubu Öğrenciler İçin Ramazan Şenliği

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz’De 4-6 Yaş Grubu Öğrenciler İçin Ramazan Şenliği
A
a

Gediz’De 4-6 Yaş Grubu Öğrenciler İçin Ramazan Şenliği

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz ilçesinde 4-6 yaş grubu öğrencilerine yönelik “Ramazan Şenliği” düzenlendi.
Gediz Müftülüğü tarafından 4-6 Yaş Grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerin gönül dünyalarında Ramazan ayına dair güzel hatıralar bırakmak amacıyla Ulu Camii’nde “Ramazan Şenliği” düzenlendi.
Şenlikte Kütahya Müftülüğü’nde görevli personelin canlandırdığı Hacıvat- Karagöz, Nasreddin Hoca karakterleri yer aldı. Hacıvat - Karagöz ve Nasreddin Hoca Ramazan ayının manevi simgeleri hakkında minik öğrencileri eğlendirerek bilgiler verdi.
Şenlikte bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, “Bugün burada Diyanet İşleri Başkanlığımızın medarı iftiharı 4-6 yaş grubu öğrencilerimizi Ramazan ayının güzellikleriyle buluşturmak için bu şenliği düzenledik. Göz aydınlığı çocuklarımız bu ulu mabedi adeta cennet bahçesine çevirdiler. Programın düzenlemesinde emeği geçen kurs hocalarımıza, katılım sağlayan velilerimize ve minik öğrencilerimize teşekkür ederiz” dedi.
Ramazan Şenliği programı öğrencilere Ulu Camii avlusunda yapılan Osmanlı macunu, pamuk şekeri ve Ramazan şerbeti ikramları ile sona erdi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi