Eskişehir'de yüksek sıcaklıklar kapıya dayandı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de yüksek sıcaklıklar kapıya dayandı!
A
a

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3.Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölgede hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek ve bazı bölgelerde 35 dereceyi geçecek.

Sütiş Eskişehir
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3.Bölge Müdürlüğü, Eskişehir'in içinde bulunduğu bölgenin bazı noktalarında 35 derece ve üzerine çıkacağı tahmin edilen hava sıcaklılarına karşı vatandaşları dikkatli olması gerektiği aktardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3.Bölge Müdürlüğü'nce hazırlanan hava tahmin raporunda Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği aktarıldı. Raporda hava sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği ve önemli bir değişiklik beklenmediği bildirildi. Meteoroloji, rüzgârların ise kuzey ve doğulu yönlerden 30 ila 50 saatte kilometre hızla hafif ve orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren zaman zaman kuvvetlice, eseceği tahmin edildiğini aktardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3.Bölge Müdürlüğü, günün en yüksek hava sıcaklıklarının bazı merkezlerimizde 35 derece ve üzerine çıkacağı tahmin edildiğinden ilgililerin ve vatandaşların yüksek sıcaklıkla ilgili oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği yönüdne uyarıda bulundu.

Raporda Eskişehir'in en sıcak ilçesi 40 derece ile Sarıcakaya olurken merkez ilçelerinden Odunpazarı'nda hava sıcaklığı 33, Tepebaşı'nda ise 34 derece olacağı tahmin ediliyor.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi