Eskişehir'de sıcaklık "çakılacak": Büyük düşüş bekleniyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de sıcaklık "çakılacak": Büyük düşüş bekleniyor
A
a

Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölge genelinde havaların yağışlı olacağı öngörülürken, hava sıcaklığının 10 ila 12 derece düşerek hissedilir şekilde azalması bekleniyor

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölge genelinde havaların yağışlı olacağı öngörülürken, hava sıcaklığının 10 ila 12 derece düşerek hissedilir şekilde azalması bekleniyor.
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, karla karışık yağmurlu, yüksek kesimler kar yağışlı ve gece saatlerinden itibaren az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının 10 ila 12 derece düşerek hissedilir şekilde azalması bekleniyor. Rüzgarın ise kuzey ve batılı yönlerden genellikle orta kuvvette, Bursa’nın kuzey ve batı kesimlerinde kuzeydoğudan (Poyraz) zaman zaman 40 ila 60 kilometre saat hızında kuvvetlice ve Marmara denizinde ise 50 ila 75 kilometre saat hızında fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.
Öte yandan hava sıcaklığının Mihalıççık İlçesi'nde 0 dereceye, Mahmudiye, İnönü, Seyitgazi ve Han ilçelerinde ise 1 dereceye kadar düşebileceği değerlendiriliyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi