Eskişehir'de "yaz sıcağı" bekleyenlere kötü haber

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de "yaz sıcağı" bekleyenlere kötü haber
A
a

Eskişehir’in de içinde bulunduğu bölge genelinde zirai don ve kırağı beklenirken, hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altında devam etmesi bekleniyor

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’in de içinde bulunduğu bölge genelinde zirai don ve kırağı beklenirken, hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altında devam etmesi bekleniyor.
Meteoroloji 3’üncü Bölge Müdürlüğü’nün paylaşmış olduğu hava tahmin raporuna göre, Eskişehir’in de içerisinde bulunduğu bölge genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altında seyretmesi, soğuk ve yağışlı geçmesi bekleniyor. Bu gece ise Eskişehir’in Seyitgazi, Han, Çifteler, Mahmudiye, Alpu, Beylikova, İnönü ve Mihalıççık ilçelerinde gece soğuması nedeniyle minimum sıcaklıkların düşmesi sonucu gece ve sabah saatlerinde hafif zirai don ve kırağı oluşumunun gerçekleşmesi öngörülüyor. Düşük gece sıcaklıklarına bağlı zirai don riskinin 16 Mayıs Perşembe sabah saatlerine kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle; zirai faaliyetlerin devam ettiği yerlerde, çiftçilerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi