Enkazdan Sağ Kurtarılan Şevval’Den İtfaiye Erlerine Teşekkür Ziyareti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Enkazdan Sağ Kurtarılan Şevval’Den İtfaiye Erlerine Teşekkür Ziyareti
A
a

6 Şubat’Ta Kahramanmaraş Merkezli Meydana Gelen Depremler Sonrası Hatay’Daki Arama Kurtarma Faaliyetlerinde Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekiplerimizin Enkazdan Sağ Olarak Kurtardığı Şevval Deniz, Kütahya’Ya Gelerek İtfaiye Erlerine Teşekkür Etti.

Sütiş Eskişehir
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Hatay’da Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin enkazdan sağ kurtardığı Şevval Deniz, itfaiye erlerine teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette ise duygusal anlar yaşandı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından deprem bölgesine hareket eden Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Hatay’da yürütülen arama kurtarma faaliyetlerinde birçok canı enkazdan sağ kurtarmıştı. Kurtarılan canlardan biri olan Şevval Deniz, şiddetli depremler sonrası Hatay’da yıkılan bir binanın enkazında çalışan Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından saatler süren uğraş sonucu enkazdan sağ çıkarılmıştı. Kendisini kurtaran İtfaiye Müdürlüğü ekiplerini daha önce telefonla görüntülü arayarak teşekkür eden Şevval, bu kez Kütahya’ya kadar gelerek itfaiye erlerimize teşekkürlerini iletti. Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek kendisini kurtaran ekiple bir araya gelen Şevval, ’itfaiyeci ağabeylerini’ görmek istediğini belirterek deprem bölgesinde emek veren herkese şükranlarını sundu.
Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, ziyarette yaptığı konuşmada, itfaiye olarak can kurtarmanın görevleri olduğunu, ancak böyle bir davranışın kendilerini mutlu ettiğini belirterek Şevval’e nezaketinden dolayı teşekkürlerini iletti. Şevval Deniz’e artık Kütahya’da bir kapısının olduğunu ifade eden Damcı, Kütahya Belediyesi olarak ellerinden gelen desteği sürdüreceklerini söyledi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi