Emet Sokakları Led Lambalarla Aydınlatılacak

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Emet Sokakları Led Lambalarla Aydınlatılacak
A
a

Emet Sokakları Led Lambalarla Aydınlatılacak

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Emet Belediyesi, Dünya Bankası finansal desteğiyle gerçekleştirdiği sokak aydınlatması projesi çerçevesinde 200 aydınlatma direği ve montajını ihale etti.
Modern led lambalarla donatılacak aydınlatma direkleri, ilçe girişinden çıkışına, merkezden, çarşıya kadar geniş bir alanda aydınlatma sağlayacak. Aralık ayında onaylanan ihalenin ardından Ocak ayında aydınlatma şirketi ile yapılan sözleşme sonrasında belediye ekiplerince direklerinin montajı için hazırlık çalışmalarına başlandı.

“İlçe sokaklarına 200 aydınlatma direği”
Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından şehir içindeki 200 aydınlatma direğiyle Emet’in modern ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşacağını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, "Baharda altı da üstü de modern bir Gazi Emet’e kavuşacağız. 2019 yılından bu yana devam eden yoğun alt yapı çalışmalarında tamamlanma aşamasına gelindi. Şehir içinde ve ilçe girişinde sıcak asfalt çalışmaları gerçekleştirilmiş, ara sokaklarda parke ve kaldırım taşı döşeme çalışmaları ise devam etmektedir. Alt yapıya girdik diye hiçbir çalışmayı ertelemedik. Şehrimizi modern bir şekilde yenileme sözümüzü yerine getiriyoruz. Spor tesislerinden park ve bahçelere, mandıradan jeotermal sondajlara kadar birçok alanda projelerimizi hayata geçiriyoruz. Şimdi de sokak aydınlatmalarında çalışmalarımız sürüyor. İlçemizi ışıl ışıl bir atmosferle buluşturacak aydınlatma direkleriyle 2024 baharında modern bir Gazi Emet bizi bekliyor. Altı da üstü de modern bir Emet için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi