Dpü Tubif’İn Projesi Neet Pro’Ya Ab Desteği

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Dpü Tubif’İn Projesi Neet Pro’Ya Ab Desteği
A
a

Dpü Tubif’İn Projesi Neet Pro’Ya Ab Desteği

Sütiş Eskişehir
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Tavşanlı Belediyesi iş birliğinde hazırlanan, “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destek” isimli projesi (NEET PRO), Avrupa Birliği (AB) tarafından hibe desteği verilmeye layık görüldü.
Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Harika Özkan’ın teknik destekten sorumlu proje asistanı olarak yer aldığı proje, 1000 proje başvurusu arasından kabul gören 58 projenin içinde ilk 5’e girerek büyük bir başarıya imza attı.
Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinden projeye ilişkin yapılan açıklamada, kursiyerlerin öncelikli olarak herhangi bir sektörde çalışmayan ve eğitim kurumlarında öğrenci statüsü bulunmayan kadın ağırlıklı gençler olacağı belirtildi.
Proje çerçevesinde 15-29 yaş arasındaki gençlerin eğitim faaliyetleri için projeye 372 bin avro destek sağlanacak. Kursiyerlere tekstil alanında eğitim verilecek ve günlük 10 avro harcırah ödemesi yapılacak. Eğitimler tamamlandıktan sonra kursiyerlerin, sertifikalarını alarak hem özel sektörde hem de kamuda istihdam edilmesi hedefleniyor.
Fakültenin elde ettiği başarıyı değerlendiren Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, "NEET PRO, Üniversitemizin uluslararası alanda tanınırlığına katkı sunacak özel bir proje. Projede görev alan akademisyenlerimizi, çalışmalarının ilk beş proje arasında yer almasından dolayı ayrıca tebrik ediyorum. Proje paydaşımız olan Tavşanlı Belediyesine, Başkan Mustafa Güler nezdinde teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat