Dpü’De Türkiye - Afrika İlişkileri Masaya Yatırıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Dpü’De Türkiye - Afrika İlişkileri Masaya Yatırıldı
A
a

Dpü’De Türkiye - Afrika İlişkileri Masaya Yatırıldı

Sütiş Eskişehir
Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) Büyükelçi Ömer Faruk Doğan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye-Afrika İlişkileri” başlıklı konferans düzenlendi.
İİBF Amfi-2’de Siyasal İlişkiler Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe Büyükelçi Ömer Faruk Doğan’ın yanı sıra İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Duran, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Arif Kolay, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Konferansta konuşan Büyükelçi Ömer Faruk Doğan, Afrika’nın konumu, şu ana kadar yaşadığı sorunlar, Afrika’daki para biriminin değeri, Türkiye-Afrika ilişkileri, Türkiye’nin Afrika’ya yaptığı ihracat, Afrika ile olan kültürel ilişkiler konularında öğrencilere bilgiler verdi.
Etkinliğin son bölümünde öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Büyükelçi Doğan’a, günün anısına Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüsamettin İnaç tarafından hediye takdimi yapıldı.
Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, “Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye - Afrika İlişkileri” başlıklı konferanstan önce Büyükelçi Ömer Faruk Doğan’ı makamında ağırladı. Sohbet şeklinde geçen görüşmede karşılıklı iyi dilekler sunuldu. Görüşmenin sonunda Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Büyükelçi Doğan’a günün anısına bir hediye sundu ve konferansta başarılar diledi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi