Depremzede Çocukların Bayram Hediyesi Kütahya’Dan

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Depremzede Çocukların Bayram Hediyesi Kütahya’Dan
A
a

Kütahya Belediyesi Bünyesinde Bez Bebek Sanatçısı Şaziye İlgün Ve Ekibinin Depremzede Çocuklar İçin Yaptıkları Bayram Hediyeleri, Hatay’Da Görev Yapan Vali Ali Çelik’E Ulaştırmak Üzere Belediye Başkanı Alim Işık'a Teslim Aldı.

Sütiş Eskişehir
Kütahya Belediyesi bünyesinde Bez Bebek Sanatçısı Şaziye İlgün ve ekibinin depremzede çocuklar için yaptıkları bayram hediyeleri, Hatay’da görev yapan Vali Ali Çelik’e ulaştırmak üzere Belediye Başkanı Alim Işık’a teslim aldı.
Deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için yardım malzemeleri, iş makineleri, personel, makine ve teçhizat desteği sağlayan Kütahya Belediyemiz, Etüd Proje Müdürlüğü bünyesinde depremzede çocuklar için örnek bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Belediye Etüd Proje Müdürlüğü himayelerinde UNESCO Bez Bebek Sanatçısı Şaziye İlgün ve ekibi tarafından depremzede çocuklar için 43 bez bebek ve 30 kedicik el emeği göz nuruyla yapıldı.
Yapılan oyuncakları Hatay’da görev yapan Vali Ali Çelik’e ulaştırmak üzere teslim alan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bugün kocaman yürekli annelerimizden minik yürekli depremzede çocuklarımıza gönderilmek üzere belediyemizin UNESCO faaliyetleri çerçevesinde üretilmiş olan bebekleri ve kedicikleri teslim alıyoruz. Bu eserleri belediyemiz aracılığıyla valiliğimize teslim edip Hatay’da görevde bulunan Valimize ulaştırılmak üzere hızlı bir şekilde yola çıkaracağız. Tamamen gönüllülük esasıyla hiçbir bedel almadan ve istemeden bu bebeklerin yapımında emeği geçen başta şehrimizin tescilli sanatçısı Şaziye Hanım olmak üzere diğer annelerimize ve sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediyemizin konağında iki aylık süre boyunca bu bebekler el emeği göz nuru dökülerek tek tek bu annelerimiz tarafından yapıldı. Depremzede çocuklarımızın morallerinin düzelmesi, bayram öncesi onlara bir hediye olarak Kütahya’dan yardım elinin uzatılması için belediyemize teslim ettiler. Kendilerine huzurunuzda ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah bu hayırlı Ramazan ayında, hayırlı bir günün ertesinde böyle hayırlı bir hizmeti bölgeye ulaştırmamıza vesile kılan tüm dostlarımızdan razı olsun. Buradan da Valimize ve orada hizmet veren tüm hemşehrilerimize bir kez daha teşekkürlerimizi, saygılarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Gerçekten zor zamanda Türk Milletinin nasıl asil bir damara sahip olduğunu milletimiz gösterdi. Kütahya’mız, yardım kampanyaları başta olmak üzere canla başla oraya ilk günden bugüne yardımlara devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat