Başkan Kahveci, Hisarcık’Ta Tıbbi Ve Aromatik Bitkileri İnceledi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Başkan Kahveci, Hisarcık’Ta Tıbbi Ve Aromatik Bitkileri İnceledi
A
a

Başkan Kahveci, Hisarcık’Ta Tıbbi Ve Aromatik Bitkileri İnceledi

Sütiş Eskişehir
Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Hisarcık ilçesi Karbasan köyünü ziyaret ederek tıbbi ve aromatik bitkiler üzerine detaylı incelemelerde bulundu.
Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Çalışkan ve Kütahya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Girgin, tıbbi ve aromatik bitkiler üzerine detaylı incelemeler yapmak üzere Hisarcık ilçesi Karbasan köyünü ziyaret etti.
Ziyaret sırasında bölgede yetişen bitkiler üzerine araştırmalar yapılarak notlar alındı. Başkan Kahveci, beraberindeki heyetle birlikte köydeki potansiyeli yerinde gözlemledi ve Hisarcık Ziraat Odası’nı da ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çiftçilerinin karşılaştığı sorunlar, çözüm önerileri ve odanın faaliyetleri üzerine görüşmeler yapıldı.
Ayrıca, Hekim Sinan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezi’ni yeniden canlandırma hedefi doğrultusunda istişarelerde bulunuldu. Yapılan görüşmelerde merkezin hak ettiği potansiyele kavuşması için atılması gereken adımlar ve bölgenin tarımsal kalkınmasına katkı sağlayacak stratejiler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi