Başkan Doğan: "Öğrencilerimizin Her Birini İlçemizin Tanıtımı İçin Kültür Elçileri Olarak Görüyoruz”

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Başkan Doğan: "Öğrencilerimizin Her Birini İlçemizin Tanıtımı İçin Kültür Elçileri Olarak Görüyoruz”
A
a

Başkan Doğan, “ Öğrencilerimizin Her Birini İlçemizin Tanıtımı İçin Kültür Elçileri Olarak Görüyoruz”

Sütiş Eskişehir
Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Belediye tarafından kurulan karşılama standında KYK Yurdu’na kayıt yaptırmak için gelen öğrenci ve ailelerini karşılayarak istişarelerde bulundu.
Emet Meslek Yüksekokulu’nu kazanan öğrenciler, aileleriyle birlikte Emet’e gelmeye başlarken, Emet KYK Yurdu önüne belediye tarafından kurulan karşılama standında kayıt için gelen öğrenci ve alilerine sıcak bir karşılama yapılarak çay ve simit ikramlarında bulunuluyor.
Belediye Başkanı Hüseyin Doğan standı ziyaret ederek ailelerle sohbet etti. Türkiye’nin dört bir yanından okumak için ilçeye gelen öğrencileri, ailelerin kendilerine emanetleri olarak gördüklerini ifade eden Başkan Doğan, "Öğrencilerimizin sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için yerel yönetim olarak üzerimize düşenleri yapıyoruz. Bu öğrencilerimiz bizlerin de evladı. Her birini ilçemizin tanıtımı için kültür elçileri olarak görüyoruz" dedi.
Emet Meslek Yüksekokulunun bünyesinde bulunan 7 bölüme 2023-2024 eğitim öğretim yılında toplam 365 öğrenci alımı yapılarak tercihlerde açılan kontenjanın tamamı dolmuştu. Halen ilçedeki mevcut KYK’da 1. ve 2. sınıf 390 öğrenci bulunurken, bu dönem okula kayıt yaptıran öğrencilerin de açıkta kalmadan yurda kayıt yaptırabilecekleri duyuruldu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi