Başkan Akel’Den İptal Çağrısı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Başkan Akel’Den İptal Çağrısı
A
a

Başkan Akel’Den İptal Çağrısı

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Belediye Başkanı Necdet Akel, bölgenin gözbebeği Murat Dağı’nda planlanan altın madeni keşif alanına giderek, altın madenine karşı olduklarını belirtti.
Murat Dağı bölgesinde planlanan altın madeni projesi için verilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu iptali sonrasında altın madeni şirketi üst mahkemeye itirazda bulunmuş, mahkemede keşif kararı vermişti. Yapılan keşif sırasında, alanda bulunan Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, köy muhtarları ve bölge sakinleri altın madenine karşı olduklarını tekrar belirtti.
Murat Dağı bölgesinde planlanan altın madeni projesinin ilçenin doğal ve kültürel zenginliklerine ciddi zararlar verebileceğini belirten Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel açıklamasında; “Projenin su kaynaklarına, tarım alanlarına ve çevreye nolumsuz etkileri konusundaki endişelerimizi keşif heyetine sunduk. İlçe halkının sağlığı ve endemik bitki ile ormanların korunması için projeye karşı olduğumuzu tekrar belirttik. İlçemizin doğal güzelliklerinin korunması, gelecek nesillere aktarılması ve alternatif turizm projelerinin desteklenmesi için altın madenine karşı çıkıyoruz. Altın madeni projesinin bölgenin ekosistemi ve su kaynakları üzerinde muhtemel etkileri göz önünde bulundurularak, projenin iptali için mücadelemize devam ediyoruz” dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi