Araçların Kaldırdığı Tozla Köylüyü Çileden Çıkaran Safi Çimento Tüm Yolları Yapacak

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Araçların Kaldırdığı Tozla Köylüyü Çileden Çıkaran Safi Çimento Tüm Yolları Yapacak
A
a

Bilecik Valisi Şefik Aygöl; İl Özel İdare Genel Sekreteri Seda Bayrakçı Ve Köy Muhtarı Muhittin Dündar İle Safi Çimento Fabrikası Yetkileri İle Bir Araya Geldi.

Sütiş Eskişehir
Bilecik’te üretim yapan Safi Çimento Fabrikası’nın maden sahasından çıkan kamyonların oluşturduğu toz işine Vali Şefik Aygöl el attı. Vali yolun fabrika tarafından yapılacağı söyledi.
Geçtiğimiz günlerde İHA’nın gündeme taşıdığı "Safi Çimento Fabrikası’nın tescilli ’Çukurören Biberi’nin hasadını düşürdüğü iddiası" adlı haber sonra Bilecik Valisi Şefik Aygöl hemen harekete geçti Aygöl, İl Özel İdare Genel Sekreteri Seda Bayrakçı ve Köy Muhtarı Muhittin Dündar ile Safi Çimento Fabrikası yetkileri ile bir araya geldi. Çukurören köyünde vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Aygöl, çevredeki fabrikalardan dolayı köy yolunun tozlanması konusunda yolun yeniden yapılmasını ve çeşitli konuların çözülmesi konusunda gerekli talimatları verdi.
Mevcut yolun, fabrika tarafından bütçesi karşılanarak İl Özel İdaresi gözetiminde gerekli çalışmaların yapılmasına karar verildi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi