Afyonkarahisar’Da ‘Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocukları Üşümesin’ Kampanyası

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da ‘Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocukları Üşümesin’ Kampanyası
A
a

İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, Kış Mevsiminin Yaklaşması İle İşsiz Ve Dar Gelirli Aileler İçin ‘Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocukları Üşümesin’ Kampanyası Başlattıklarını İfade Etti.

Sütiş Eskişehir
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, kış mevsiminin yaklaşması ile işsiz ve dar gelirli aileler için ‘Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocukları Üşümesin’ kampanyası başlattıklarını ifade etti.
Başkan Kaya kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada projenin hayırseverlerin destekleri ile gerçekleştirildiğini kaydetti. Başkan Kaya, “Kış mevsiminin girdiği şu günlerde özellikle işsiz, dar gelirli ve sıkıntılarını söyleyemeyen onurlu vatandaşlarımızı çoluk çocuğu iler soğuğun insafına terk etmeyelim. İlimiz mevsim gereği kış gelince işsizlik artmaktadır. Devletimiz ve valiliğimiz işsizlerimize sosyal güvencesi olmayanlara kömür yardımı yapmakta onları bu kış günlerinde sıkıntılarına çare bulmaktadır. Ne var ki işten yeni ayrılmış halen sigortası gözüken fakat işi olmayan bir sürü insanımız var. Birde okula giden çocuğu olanlarla işte biz bunlara ulaşıyoruz. İşi olanın ise asgari ücreti ile okuyan çocuğu, ev kirası, elektrik su derken elinde sadece ekmek parası ancak kalmaktadır. Bu durumda yüzlerce insanımız vardır. İşsizler derneğimize bu konuda yardım talep etmek için günde onlarca kişi gelmektedir. En dikkatimizi çeken ise onurlu vatandaşlarımızın sosyal kurumlara gidememekte ve bizleri bulmaktadırlar. Afyonlu hayırsever iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın bu konuda çok duyarlı olduğunu bilmekteyiz. Geleneksel olarak her kış düzenlediğimiz Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocukları Üşümesin kampanyasını başlatıyoruz. Hedefimiz 200 aileye ulaşmak” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi