alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Eskişehir'deki pizzaya tükürme davası sonuçlandı

Videoyu Aç Eskişehir'deki pizzaya tükürme davası sonuçlandı
A
a

Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 

Eskişehir Tüketici Mahkemesi'nde görülen tazminat davasının son duruşmasında taraflar ve avukatları hazır bulundu. Mahkemede pizzasına tükürülen ve davacı olan Hüseyin Alyüz haklı bularak, ‘dava taleplerini pizza bedelinin iadesi yönünden kabul, manevi tazminat talebi yönünden ise kısmen kabul’ ederek şirketin ve dönemin şirket personeli Burak S.’nin oluşan zarardan birlikte sorumlu olduklarına karar vererek toplamda 4 bin lira para cezası verdi. 

“Kararın kesinleşmesinden sonra, gıda terörü yaşatanları caydırıcı bir hale gelecektir” 

Davacı Hüseyin Alyüz’ün avukatı Kemal Sayılır, karar sonrası yaptığı açıklamada, yüce Türk yargısı müvekkilinin haklılığını ortaya çıkardığını söyleyerek, “Burada tazminat talep miktarımızın kısmen kabul edilmiş olması kesinlikle bir kayıp değildir. Esasında verilen bu karar, hazır gıda tüketen tüketicilerin sipariş özgürlüğüne ve güvenlerine saldırı neticesinde oluşan zararı gidermeye yönelik emsal bir karardır. Elbette ki bu karar istinaf mahkemesince incelenme yolu açık olan bir karardır. Ancak kararın kesinleşmesinden sonra, potansiyel gıda terörü yaşatanları caydırıcı bir hale gelecektir. Ayrıca bu konuda derdest ceza davalarımız da bulunmakta ve akıbetleri tarafımızca yakinen takip edilmektedir” ifadelerini kullandı. 
1000
icon
Emmi 16 Kasım 2018 16:37

Ceza az olmuş aslında o kuryeye tükürüklü pizza yedirdcekti ve can acıtıcı para cezadı yada hapis lik tazminatta en az iki kat olmaııydı

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat