alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de nefes aldıran destek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç  Eskişehir'de nefes aldıran destek
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal ilçelerde eğitim gören öğrencilere yönelik yapılankırtasiye malzemesi dağıtımı Han ilçesinde devam etti. Başta çanta ve diğer kırtasiye ürünlerinin verildiği destek ile aileler nefes aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2022-2023 eğitim öğretim yılının başladığı bugünlerde her yıl olduğu gibi bu yılda ilçelerde eğitim gören öğrencilere kırtasiye malzemesi vermeye devam ediyor. İlçelerde bulunan ESMEK Eğitim Merkezleri’nde çocuklara ücretsiz saç kesimi yapan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de hayat pahalılığı nedeniyle ailelerin bütçelerini zorlayan kırtasiye ve çanta konusunda öğrencilere destek sağlıyor.
Kırsal ilçelerde eğitim gören öğrencilere defter, kalem, cetvel, silgi, boyama setleri gibi okul malzemeleri bulunduran bir çanta hediye eden Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü ekipleri, Başkan Yılmaz Büyükerşen’in başarı dileğinde bulunduğu kartları da çocuklara iletiyor.
      İnönü ilçesinde yapılan dağıtımlar Han ilçesi ile devam etti. Öğrencilere verilen malzemelerin dağıtımına Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı da katıldı. Şanlı verilen desteğin çok önemli olduğunu belirterek, “Enflasyon, hayat pahalılığı insanlarımızı çok zorluyor. Özellikle çanta başta olmak üzere kırtasiye malzemeleri çok pahalı ve aileler sıkıntı yaşıyor. Öğrencilerimize ve ailelere nefes aldıran bu destek nedeniyle değerli Hocamız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok ederiz” diye konuştu.
     Yetkililer, Eskişehir’in diğer ilçelerinde de kırtasiye yardımlarının devam edeceğini belirtirken öğrenci velileri de, kendilerine nefes aldıran destek nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen ve Sosyal Hizmetler Dairesi çalışanlarına teşekkür ettiler.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat