alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

CHP liderine sert çıkış: "Kaçırılan o yavrular için bir kelime ettin mi?"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç CHP liderine sert çıkış: "Kaçırılan o yavrular için bir kelime ettin mi?"
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreninde konuştu. Mardin'de havalimanının isminin değişeceğini duyuran Erdoğan, YSK'nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kararıyla ilgili yaşanan süreci de değerlendirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen “Mardin Derik Ovası Sulaması”, “Midyat-Nusaybin Yolu”, “Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme” ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı.Mardin'de havalimanının isminin değişeceğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, YSK'nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kararıyla ilgili yaşanan süreci de değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

-Sordum, resmi rakam nedir dedim. Dediler ki 75 bin kişi meydanda. Bu 2023'e yürüyüşün coşkulu adımıdır.

-Kardeşliğin şehri Mardin'i sahip olduğu güzelliklerden koparmak için çok uğraştılar. Her türlü fitneyi zulmü denediler. Ama hamdolsun Mardin kim olduğunu unutmadı.

-Mardin'de petrol arama çalışmalarını hızlandırdık. Bugün 3 petrol kuyusunu açıyoruz.

-Mardin Havalimanının adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim. Aziz Sancar'ın adı Mardin'e girerken Mardin Havalimanının gönderinde görülecek. Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı

-7 yıl önce çukur eylemleri ile Mardin'in ilçelerini yakıp yıktılar. Mardin'e bu yıkımı yaşatanların derdi asla sizler değilsiniz. Benim Kürt kardeşlerime çok çektirdiler. Hem Kürt'üz dediler hem Kürt kardeşlerimi vurdular, çukurlara gömdüler. 

-Bay Kemal 6 yaşındaki çocuğu konuşuyorsun. O bir felaket ayrı bir konu. 10, 11, 12, 13, 14 yaşında kandile kaçırılan o yavrular için bir kelime ettin mi? O terör örgütlerinin taciz ettiği o yavrularla ilgili bir cümle kullandın mı, Diyarbakır annelerini ziyaret ettin mi onlarla bir sohbet ettin mi? Helalleşme gideceksen Diyarbakır'a git, oradaki annelerle helalleş. Ama sen kiminle temastasın HADEP'le, HADEP ne iş yapıyor Kandil'le beraber işletiyor. Senin ciğerin yok, bir laf edemezsin. Diyarbakır annelerini Mardin'in muhteşem meydanından selamlıyorum.

" BİR TARAFTAN GÜLÜYOR..."

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir mahkeme kararı üzerinde kopartılan fırtınanın gerisinde aynı faşist zihniyet var. Bunun ne bizimle, ne partimle hiçbir ilgisi yok. Mahkeme kararının açıklanmasının ardından söylenenenlere baktığımızda bir taraftan gülüyor, bir taraftan üzülüyoruz. Halbuki karşımızdaki tablo gayet nettir. Anayasanın 138. maddesine göre hakimler görevlerini bağımsız olarak kanuna ve hukuka uygun şekilde yaparlar. Ben söylemiyorum. Anayasanın 138. maddesi söylüyor. Mahkemelerin verdiği her kararı beğenmek zorunda değiliz. Bizim de en sert şekilde eleştirdiğimiz mahkeme kararları olmuştur. Bu kimseye hakimlere hakaret etme, mahkeme kararlarını tanımama hakkı tanımaz. Çözümü daima millette milli iradede bulduk" ifadelerini kullandı.

1000
icon
Esk26 17 Aralık 2022 17:07

Doğru söze ne denir, reis çok güzel konuşmuş daha ne olsun

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat