alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bilecik’Te 50 Öğretmene ’Araştırma Projeleri Yazım Eğitimi’

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bilecik’Te 50 Öğretmene ’Araştırma Projeleri Yazım Eğitimi’
A
a

Tübitak Ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliği Yaparak Bilecik Öğretmenevinde 3 Gün Süren ‘Tübitak 2204 Lise Ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yazım Eğitimi’ Düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TÜBİTAK ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği yaparak Bilecik Öğretmenevinde 3 gün süren ‘TÜBİTAK 2204 Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yazım Eğitimi’ düzenlendi. Eğitimlere Bilecik’in farklı ilçelerinden 50 öğretmen katıldı.
‘Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimleri’nin ilk gününde Uludağ Üniversitesi’nden TÜBİTAK Bursa Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömer Faruk Öztürk eğitime katılan öğretmenlere 2204 projeleri hakkında genel bilgi vererek bilimsel araştırma projelerinin nasıl hazırlanacağına dair sunum yaptı. Eğitimin ikinci gününde Ahi Evran Üniversitesi’nden Prof. Dr. Bayram Tay, öğretmenlere ‘Araştırmaların Sınıflandırılması ve Bilimsel Etik’ konularında bilgi verdi. Eğitimlerin son gününde ise Uludağ Üniversitesi’nden TÜBİTAK Bursa Bölge Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Şehnaz Baltacı ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden Doç. Dr. İlker İnam, öğretmenleri gruplara ayırarak atölye bazlı çalışmalar gerçekleştirdi.
Eğitimlerin son gününde akademisyenler ve öğretmenler eğitimlerin kapanışı için meşale eşliğinde pasta kesti. Eğlenceli anların ardından hatıra fotoğrafı çekinerek başka bir eğitimde tekrar bir araya gelmek üzere sözleşerek vedalaştılar.
Değerli vakitlerini ayıran akademisyen ve öğretmenlere teşekkür eden katılımcı öğretmenler, “Bilecik bundan sonra daha da çok proje kazanacak” dediler.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat