alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Avrupa kömürden vazgeçmiyor

Videoyu Aç Avrupa kömürden vazgeçmiyor
A
a

AK Parti Eskişehir İl Tanıtım Medya Başkanı Serhan Arıman, Avrupa’nın enerji arz güvenliği için kömürden vazgeçmediğini ifade etti.Tepebaşı Meclis Üyesi de olan Arıman, Twitter’dan kısa bir video paylaştı.

Söz konusu videoda Hollanda’daki Eemshaven Kömürlü Termik Santrali’nin görüntülerine yer verildi.

Santralin iki yıl önce kurulduğu ve kurulu gücünün 1600 MW olduğu bilgisi de paylaşılıyor.

Santral görüntüleri eşliğinde “Avrupa Birliği'nde 682 kömür santrali faaliyet gösteriyor. 30 yeni kömür santrali için çalışmalar sürüyor.

Avrupa enerji arz güvenliği için kömürden vazgeçmiyor” bilgileri de paylaşılıyor.

Paylaşılan diğer videolarda da “Türkiye’de 2019'a kadar eski termik santraller en son teknoloji filtreleme ve bacalama sistemleri ile yenilenecek. Türkiye de kömürünü AB standartlarında emisyon değerleri ile çevreye ve insan sağlığına zararsız yeni nesil termik santraller ile enerjiye dönüştürüyor. Polonya’da yüzde 84, Almanya’da yüzde 42 Danimarka’da yüzde 34 oranında elektrik tüketimi kömürle yapılıyor. Yeni nesil termik santraller sıfıra yakın azot ve kükürt salınımları ile insan sağlığı ve çevreye zararsız olarak nitelendiriyor. Yeni nesil santrallerde küller asfalt olarak kullanılıyor” deniyordu.
 
1000
icon
ali 16 Ocak 2018 08:16

sayın başkanım bunların amacı termik santralı degil bunlar ulkenin karışması bu ulkeye hizmetin gelmemesi daha dogrusu bu chp lerin bu ulkeye bir şey yapamamaları vede yapanıkıskanmaları bu nlardan ne koy ne kasaba olur olsa olsa bu ulkenin onune takoz olurlar bunlardan başka şey beklenmez orayı gormezler duymazlar anlamazlar ama konuşurlar boş boş siz bildginiz gi,b, yapıun bunlar ne zaman ikdidar olurla o zaman yapmasınlar oturup yesinler

1 0 Cevap Yaz
Kamasullah 15 Ocak 2018 20:30

E hani avrupa bizi kiskaniyodu baskan. Niye onlari taklit ediyoruz.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat