alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Şehir plancıları Eskişehir'e hayran kaldı

Videoyu Aç Şehir plancıları Eskişehir'e hayran kaldı
A
a

Büyükerşen’i ziyaret eden genç şehir plancıları Eskişehir’e hayran kaldı

ESKİŞEHİR TÜRKİYE’NİN EN İYİLERİNDEN”

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri, projeleri kapsamında geldikleri Eskişehir’de Prof. Dr. Yılmaz Büyükeşen’i ziyaret etti. Geleceğin şehir plancılarını Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Büyükerşen, öğrencilerle sohbet ederek, Eskişehir’de gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında gençlere bilgiler verdi.

Şehir planlamasını çalışmak için 10 öğrencisi ile birlikte Eskişehir’e geldiklerini belirten Doç. Dr. Mercan Efe Güney, “Daha önce şehir planlaması kötü olan şehirleri de öğrencilerimizle çalıştık. Fakat Eskişehir’i inceleme sebebimiz Türkiye’de gerçekten en iyi şehir planlamasına sahip illerden biri olması. Gerek yerleşim yerlerinin düzeni gerek yeşil alanların çokluğu Eskişehir’de ilk dikkatimizi çeken unsurlar oldu. Birçok şehrin betonlara boğulurken, Eskişehir’de yeşil alanlar gün geçtikçe artıyor. Bu anlamda Eskişehir gerçekten Türkiye’nin en iyi şehirlerinden birisi” dedi.

Gençlere Eskişehir’in tarihi, yerleşim yerleri ve kültürü hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Türkiye’nin vizyonu geniş, donanımlı, kültürlü şehir plancılarına ihtiyacı olduğunu belirterek gençlere eğitim hayatlarında başarılar diledi.
 
1000
icon
erhan 10 Ekim 2018 22:58

Maşa başındam ı hayran kaldılar yoksa kentsel dönüşümü tamamlanan bütün mahalleleri gezerekmi hayran kaldılar hernedense hep günübirlik gelenler hayran kalıyorlar saygılar iyi algılar

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat