alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Partimiz çalışanı görür

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Partimiz çalışanı görür
A
a

Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa ederek Milletvekili aday adaylığını duyuran Kadir Kodak, önceliğinin daima Eskişehir olduğunu vurguladı. Kodak, “Çalıştım emek verdim. Partimiz çalışanı emek vereni görür!” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Odunpazarı Meclis Üyesi Kadir Kodak meclis üyeliğinden istifa ederek 2023 seçilerinde Milletvekili aday adayı olduğunu açıklamak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. CHP il binası önünde yapılan adaylık açıklamasına CHP İl Başkanı Recep Taşel, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı başta olmak üzere yaklaşık 500 kişi katıldı. İnsan onuruna yakışır bir yaşam için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı bu yolculuğa ben de kanımla canımla katkı vermek istiyorum” ifadelerini kullandı. Eskişehir’in ihtiyaçlarını bilen ve gözeten biri olduğunu belirten Kodak “Yaptığım ziyaretlerden bir veri analizi oluşturdum. Bu veriler doğrultusunda önümüzdeki günlerde size başka sunumlar da yapacağım. Hangi yerleşim yerinin elektriğinde, internetinde, ulaşımında, iletişimde, alt yapısında sorunu var ben bunları biliyorum. Bir rapor hazırlıyorum, Yılmaz Hoca’ma ve Partimin ilgili birimlerine raporlarımı sunacağım. Eskişehirlilerin ne düşündüğünü, ne istediğini, ne beklediğini ve sorunlarının nasıl çözüleceğini bilen biri olarak huzurlarınızdayım” dedi. 

SARAY DÜZENİNİ YIKACAĞIZ
“İşçilerimizin neredeyse yüzde 70’lik bir kısmı asgari ücretle çalışmaya mahkûm edildi” diyen Kodak, “Sendikalı olup greve giden işçilerimiz ise işverenle karşı karşıya geliyor. Grevleri yasaklanıyor. Adeta kölelik düzeni dayatılıyor. İşte tek adam sisteminin ülkemizi getirdiği nokta budur. İş yok, ekmek yok, özgürlük hiç yok! Bu saray düzenini, bu yağma düzenini hep birlikte yıkacağız… Cumhuriyetimizi, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” diyerek kurdu. Önlerinde bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun. Egemenlik hiçbir şekilde bir kişiye bir zümreye veya sınıfa bırakılamaz, bırakmayacağız. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde kendisini tek başına millet, tek başına devlet olarak görenlerle mücadele edeceğiz. Ben de bu mücadelede sizlerle birlikte yer alacağıma söz veriyorum” şeklinde konuştu.

EMEK YÜCEDİR
Kodak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne diyor Yunus: ‘Bir kez gönül yıktın ise, bu kıldığın namaz değil Yetmiş iki millet dahi, elin yüzün yumaz değil’ Ben gelmedim davi için benim işim sevi için Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim’ Şimdi karşınıza geldim ve sizlere diyorum ki; ‘Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz’ Yunus ne güzel anlatmış. Oysa bugün, insanlarımızın gönülleri yıkılmış, paramparça olmuş durumda. Devletine, milletine güvenmeyen yeni bir nesil yetişiyor. Kavga için gelmiyoruz. Gönülleri yapmaya geliyoruz. Hep birlikte işi kolay kılacağız. Değerli dostlar, sözlerime son verirken bir duygumu daha sizinle samimi şekilde paylaşmak istiyorum. Diyorlar ki; ‘Bu kadar köy, mahalle gezdin ziyaretlerde bulundun. Listeye giremezsen ne olacak?’ Ben de şunu söylüyorum: ‘Çalıştım emek verdim. Partimiz çalışanı emek vereni görür! Çünkü emek yücedir.’ Hep birlikte başaracağımıza olan inancım tamdır. Güzel ve mutlu yarınlar bizi bekliyor. Biz kazanacağız… Geliyor gelmekte olan.”

 
1000
icon
Kadir 12 Aralık 2022 10:18

Parti falan hikaye…Aday listesinde 20. Sıraya koyarlar. Hoca’dan icazet aldı mı? Sanmıyorum…

4 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat