alexa
Hatipoğlu-WEB

İstanbul Eskişehir hızlı tren saatleri durakları ve bilet fiyatları

Videoyu Aç İstanbul Eskişehir hızlı tren saatleri durakları ve bilet fiyatları
A
a

İstanbul Eskişehir arasını en hızlı ve güvenli şekilde gitmenin yolu hızlı trenden geçiyor. İstanbul - Ankara ve İstanbul - Konya arasında çalışan Yüksek Hızlı Tren (YHT) duraklarından biri de Eskişehir. Yüksek Hızlı Tren saatleri, bilet fiyatları ve daha birçok sorunuzun cevabı www.anadolugazetesi.com adresinde.

Yüksek Hızlı Tren'in hizmete girmesi ile İstanbul Eskişehir, Eskişehir Ankara, İstanbul Konya ve İstanbul Ankara yolculuklarında hızlı treni kullanmak hep avantajlı hem de konforlu. Peki Yüksek Hızlı Tren (YHT) saatleri neler, Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatları ne kadar, hızlı tren durakları hangileri, İstanbul Eskişehir arası Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile kaç saat sürüyor? Yüksek Hızlı Tren'de yemek var mı? Tüm bu sorularınızın cevabı www.anadolugazetesi.com adresinde.

Yüksek Hızlı Tren'in (YHT) hizmete girmesiyle İstanbul Eskişehir arasındaki ulaşımın en çabuk, konforlu ve hesaplı yolu haline geldi. İstanbul - Ankara ve İstanbul - Konya arasında çalışan Yüksek Hızlı Tren'in duraklarından biri de Eskişehir ilimiz. 

istanbul eskişehir yüksek hızlı tren

İstanbul Eskişehir Ankara Konya Hızlı Tren bilet fiyatları ne kadar?

İstanbul Eskişehir ya da tersi istikamette seyahat etmek isteyen yolcular için birçok seçenek mevcut;

Standart 2+2 pulman ya da Ekonomi yemekli tercih eden yolcuların Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatı 45 TL'dir. Business 2+1 pulman seçen yolcular ise 65.50 TL bilet fiyatı ödeyeceklerdir. Esnek bilet alanlar ise bu fiyatlara 11-12 TL fark ödemeleri gerekir. Standart bilet ile esnek bilet arasındaki fark ise; esnek bilette iade hakkınızın olmasıdır.

İstanbul Konya arasında ya da tersi istikamette seyahat etmek isteyen yolcuların ise;

Standart 2+2 pulman ya da Ekonomi yemekli tercih eden yolcuların Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatı 85 TL'dir. Business 2+1 pulman seçen yolcular ise 123.50 TL bilet fiyatı ödeyeceklerdir. Esnek bilet alanlar ise bu fiyatlara 17-24.50 TL fark ödemeleri gerekir. 

Eskişehir Konya arasında ya da tersi istikamette seyahat etmek isteyen yolcuların ise;

Standart 2+2 pulman ya da Ekonomi yemekli tercih eden yolcuların Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatı 38.50 TL'dir. Business 2+1 pulman seçen yolcular ise 56 TL bilet fiyatı ödeyeceklerdir. Esnek bilet alanlar ise bu fiyatlara 8-11 TL fark ödemeleri gerekir. 

İstanbul Ankara Eskişehir Konya Yüksek Hızlı Tren bileti almak için tıklayın

Ankara Eskişehir hızlı tren bilet fiyatları, sefer saatleri ve durakları için tıklayın... 

Yüksek Hızlı Tren yemek servisi

Hızlı Tren sefer saatleri

İstanbul - Eskişehir, Ankara, Konya sefer saatlleri nelerdir diye soracak olursanız; İstanbul'dan sabah ilk üksek Hızlı Tren'in saati 06.35 son trenin saati ise 19.35'tir. İstanbul'dan 19.35 trenine bindiğiniz taktirde 22.06'da Eskişehir'e, 23.45'te Ankara'ya inmiş olursunuz. İstanbul yönünden günde 10 tren kalkış yapmaktadır. 

Unutulmaması gereken konulardan biri, YHT yani Yüksek Hızlı Tren sefer tarifelerinin Yaz ve Kış dönemlerine göre değiştiği. Biletinizi satın almadan önce mutlaka geçerli, güncel tren tarifesini de kontrol etmelisiniz.

Yüksek Hızlı Tren durakları

İstanbul Eskişehir Ankara arasında sefer yapan hızlı trenlerin durakları sırasıyla şunlar; Pendik, Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, Polatlı, Sincan Ankara

İstanbul Eskişehir Konya Yüksek Hızlı Treni'nin durakları; Pendik, Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, Konya

Ankara Konya hızlı treninin durakları ise Ankara, Sincan, Polatlı, Konya 

Yüksek Hızlı Tren; İstanbul, Ankara, Eskişehir Konya arasında sefer yaparken tren ve otobüs bağlantılarıyla İzmir, Bursa, Antalya, Kütahya, Karaman, ve Denizli gibi illerimize de ulaşım sağlanmaktadır.

Yüksek Hızlı Tren bağlantılı seferler için tıklayın... 

Yüksek Hızlı Tren içi fotoğrafı

İstanbul Eskişehir Ankara Konya Hızlı Tren ne kadar sürüyor? Kaç saat?

Soru: İstanbul Eskişehir Yüksek Hızlı Tren ile kaç saat sürer?
Cevap: İstanbul Eskişehir Yüksek Hızlı Tren ile 2.5 saat sürer.

Soru: İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren ile kaç saat sürer?
Cevap: İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren ile 4 saat 15 dakika sürmektedir.

Soru: Eskişehir Ankara arası Yüksek Hızlı Tren ile kaç saat sürer?
Cevap: Eskişehir Ankara arası Yüksek Hızlı Tren ile 1.5 saat sürer.

Hızlı tren indirimli biletleri

İstanbul, Eskişehir, Ankara ve Konya arasında hızlı treni sık sık kullanan yolcular için avantajlar sağlayan TrenKart mevcut. Hızlı tren ile yolculuk sayınıza göre indirim sunabilen TRENKART, abonman pakedi ile de farklı biniş haklarını ucuza almanıza olanak sağlıyor.

Eskişehir İstanbul Konya Yüksek Hızlı Tren seferleri

TRENKART ya da TREN KART nereden alınır?

TRENKART almak istiyorsanız, TCDD'nin yayınladığı listede yer alan bir çok gişeden bunu gerçekleştirebilir, üye kayıt ve paket işlemlerini yapabilirsiniz.

İşte TREN KART satan TCDD gişeleri:

HAYDARPAŞA ESKİŞEHİR ALSANCAK
PENDİK KAYSERİ BASMANE
AYRILIKÇEŞME KIRIKKALE MANİSA
YENİKAPI SİNCAN BALIKESİR
İZMİT POLATLI TORBALI
ADAPAZARI ANKARA AYDIN
BOZÜYÜK ZONGULDAK NAZİLLİ
DENİZLİ
SİVAS MALATYA ADANA
SAMSUN ELAZIĞ CEYHAN
AMASYA DİYARBAKIR MERSİN
DİVRİĞİ VAN KONYA
ERZİNCAN BATMAN EREĞLİ
ERZURUM TARSUS
KARS KARAMAN
GAZİANTEP
İSKENDERUN
OSMANİYE
AFYON
DİNAR
KÜTAHYA
ALŞEHİR

TRENKART fiyatı, ne kadar, kaç liraya alınır?

TRENKART almaya karar verdiyseniz, yukarıda verdiğimiz TCDD gişelerine giderek alabilirsiniz. Fiyat bilgisi ise alacağınız paket türüne, abonman geçiş sayısına göre değişiklik göstermektedir.

TRENKART hakkında geniş bilgi için tıklayın

Kaynak : www.anadolugazetesi.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat