alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Bütün aile Tekvandocu

Videoyu Aç Bütün aile Tekvandocu
A
a

Milli tekvando  antrenörü Abdullah Turhan, eşi ile birlikte 3 çocuğuna da tekvando sporunu aşıladı.  Tekvandoya gönül veren  Turhan Ailesinin oğlu Türkiye 3’üncüsü, büyük kızları da Türkiye şampiyonu ve Dünya 5’incisi.

En büyük destek eşten
Aralıksız 29 yıldır tekvando sporunun içerisinde olan AbdullahTurhan, işten arta kalan zamanlarında çocuklarına hem babalık hem de antrenörlük yapıyor. Eşi Fatma Turhan ise çocuklarının ve kendisinin en büyük destekçisi. Çocuklarını küçük yaşlarda tekvandoya teşvik eden baba AbdullahTurhan, oğlunun Türkiye 3’üncülüğünün, büyük kızının Türkiye şampiyonlukları ve Dünya 5’inciliğinin olduğunu belirterek, yeni başlayan en küçük kızından da gelecek adına oldukça  ümitli olduğunu ifade etti.
 
“Aile boyu tekvandocuyuz”
Bu spordaki en büyük hedeflerinin  Türk bayrağını müsabakalarda dalgalandırmak olduğunu  söyleyen AbdullahTurhan, “Aile boyu hepimiz tekvandocuyuz. Oğlum, kızım ve küçük kızım benim sayemde tekvando ile tanıştılar. Büyük oğlum 2001 doğumlu, Türkiye 3’üncüsü. Büyük kızım 2003 doğumlu, Türkiye şampiyonu Dünya 5’incisi. En küçük kızımda 2007 doğumlu. Tekvandoya yeni başladı. Bu sene müsabakalara katıldı. 4 maça katılarak gelecek için ümit verdi. İnşallah ailecek Türk bayrağını en iyi şekilde, en yüksek yere dikmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.
 
“Kızım Türkiye şampiyonu”
“Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” diyen Turhan, “Eşim bizim en büyük destekçimiz. Ben tekvando antremanlarına giderken benimle beraber geliyorlardı. Küçük yaşlarda diğer sporcularımla çalışma yaptığım ortama girdiler. İlk başlarda oyun şeklinde başladılar. Sonra yavaş yavaş maçlara sokmaya başladık. Hatta oğlum ilk maçına çıkmak istemedi. Korktu, ağladı ama sonra Türkiye derecesi yapar hale geldi. Kızım zaten Türkiye şampiyonu. Benim tekvandocu olmam sebebiyle babayla beraber tekvandoyu da sevmiş oldular” diye konuştu.
 
“Kardeşim benden başarılı”
 Kardeşini başarılarından dolayı takdir ettiğini ifade eden Muhammed Sabri Turhan, “Ailecek tekvando ile uğraşıyoruz. Babam 2005 yılında bir kulüp kurdu. Bizi de yanında getire götüre orada bir şeyler öğrenmeye başladık. Tekvando sporunu sevdik, o şekilde devam ettik. Şimdi iyi yerlere gelebilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kardeşim benden daha başarılı ama ben her zaman onu takdir ediyorum. 15’e yakın il birinciliğim, Türkiye 3.’lüğüm, gruplar bölgesinde 1’incilik, 2’ncilik ve 3’üncülüklerim var” dedi.
  
“Birbirimize destek oluyoruz ”
 Art arda 2 kez Türkiye şampiyonu ve Dünya 5.’si olan Zeynep Şeyma Turhan ise, “Geçen sene ve bu sene Türkiye şampiyonu oldum. Geçen sene Türkiye şampiyonu olduğum için Dünya derece maçlarına çıktım ve Dünya 5.’si oldum. Babam 2005 yılında tekvando salonunu açtı. O zamandan beri tekvando ile uğraşıyorum. Özellikle ağabeyimle rekabet içerisindeyiz. Birbirimizi destekliyoruz. Bazen kıskançlıklar oluyor ama daha çok birbirimize destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“Onlarla gurur duyuyorum”
 Çocuklarının ve eşinin her zaman arkalarında olduğunu söyleyen anne Fatma Turhan da şu şekilde konuştu; “Ben çocuklarımın her zaman en büyük destekçileriyim. Onların her zaman yanlarındayım, arkalarındayım. Evde beslenmelerine dikkat ediyorum. Her şeyleriyle ilgileniyorum. Eşimle beraber çocuklarda gitmeye başladılar. Onlarla gurur duyuyorum, destekliyorum. Seyrettikçe, izledikçe hoşuma gitmeye başladı. Dışarıdan bir göz olarak onlara destek verdim, taktikler söyledim ve bu şekil yardımcı olmaya çalıştım.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat