alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Yök Başkanı Özvar Ve Rektörler, Aizanoi Antik Kent’İ Ziyaret Etti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yök Başkanı Özvar Ve Rektörler, Aizanoi Antik Kent’İ Ziyaret Etti
A
a

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ksbü) Ev Sahipliğinde Gerçekleşen Adım Üniversiteleri Toplantısı Kapsamında Yök Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Ve Farklı Üniversitelerin Rektörleri, Çavdarhisar İlçesindeki Aizanoi Antik Kent'i Ziyaret Etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (KSBÜ) ev sahipliğinde gerçekleşen ’ADIM Üniversiteleri Toplantısı’ çerçevesinde YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve farklı üniversitelerin rektörleri, Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kent’i ziyaret etti.
KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu ve DPÜ Rektörü Kazım Uysal, Özvar ve rektörlere UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne dahil edilen, Anadolu’daki en iyi korunmuş Zeus Tapınağı’na ev sahipliği yapan ve ’İkinci Efes’ olarak adlandırılan Aizanoi Antik Kenti hakkında bilgiler verdi.
Ziyaret sonrası konuşan YÖK Başkanı Özvar, "Çok önemli bir antik kentte bulunuyoruz. Aslında ne kadar büyük bir medeniyetin, uygarlığın burada olduğunu müşahede ediyoruz. YÖK Başkanı olarak, buraya gelerek gördüm ki gerçekten Efes kadar gezilmesini hak eden bir antik kentimiz var. Burada önemli çalışmalar yürütülmektedir. Emeklerinden dolayı kurumlarımızı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.
19 üniversiteden oluşan ADIM Üniversiteleri rektörleri ve idari heyet bu yıl KSBÜ ev sahipliğinde Kütahya’da bir araya geldi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat