alexa

Yılmaz Büyükerşen'e "Örnek Seçkin Kişi" ödülü

Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen'e "Örnek Seçkin Kişi" ödülü
A
a

Türk Tanıtma Vakfı(TÜTAV) Yönetim Kurulu Türkiye ve dünyada çalışmaları, aktiviteleri, eylemleriyle ülke tanıtımına büyük katkılar sağlayarak ülkemiz hakkında olumlu imaj yaratan kişiler arasında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i Türkiye’nin önemli ödüllerinden olan ‘Tanıtım Ödülü’ ne layık gördü.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e önemli bir ödül daha... Cumhuriyet’in 95. kuruluş yıldönümü nedeniyle TÜTAV’ın 28 Ekim’de Ankara’da düzenlediği ‘Örnek Olmuş Seçkin Kişiler Ödül Töreni’nde, siyasette seçkin kişiliği ve Belediye Başkanlığı’nda Avrupa Ülkeleri arasında en başarılı Belediye Başkanı unvanına sahip olması nedeniyle Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanlığına seçilen Mehmet Haberal’a,  tarihi olayları günümüz koşullarıyla sentezleyip, yorumlayarak gerekli telkinlerde bulunan ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’ya; Atatürk döneminin yetiştirdiği ‘ilke abidesi’ Muazzez İlmiye Çığ’a, Türk siyasal hayatında dürüstlük ve demokratik ilkeler ve hukukun üstünlüğüne inanan, seçkin kişiliğiyle siyasilere örnek olmuş siyasetçi Hüsamettin Cindoruk’a, görsel medyada dürüstlük ve güvenilir kişiliği kamuoyunca tescillenmiş, seçkin kişiliğiyle saygınlık kazanmış Uğur Dündar’a, Atatürk ilkelerine bağlı kişiliği nedeniyle duayen gazeteci Rahmi Turan’a ve Türk ordusunun ‘onur sembolü’ olmuş bulunan Çetin Doğan’a ödülleri vakıf başkanı Dr. Kemal Baytaş tarafından verildi.

Devlet Opera Genel Müdürü Murat Karahan ile Almanya’da ün yapan iki Türk bayan opera sanatçısının katıldığı konserin de verildiği törende, Başkan Dr. Kemal Baytaş, vakfın daha önceleri Leyla Gencer, Adnan Saygun, Yaşar Kemal, Aziz Nesin, piyanist İdil Biret, dünyaca ünlü Beyin Cerrahı Prof. Gazi Yaşargil, 3 olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu gibi kişilere, Süleyman Demirel ve Turgut Özal’ın da katıldığı törenlerle ödül verdiğini belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat