alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Yılmaz Büyükerşen'den flaş açıklamalar: Bu bizim suçumuz değil!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen'den flaş açıklamalar: Bu bizim suçumuz değil!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında önemli açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Fox TV’de yayınlanan Çalar saat programının konuğu oldu. İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Başkan Büyükerşen, “Hükümetin, Cumhurbaşkanın bütçesine biraz daha ödenek koyup bu kur farklarını karşılasınlar, çünkü bizim suçumuz değil bu kurlardaki artış. Hazine ödemeli. Bazı aylar ben memur ve işçi maaşlarını ödemekte zorluk çekiyorum” açıklamasında bulundu. Ayrıca Büyükerşen "Artık sandığın gelmesi gerek diye düşünüyorum. Kişisel olarak görüyorum ki gidiş hiç iyi değil. Bakın döviz kurları nedeniyle belediyenin borç yükü sürekli artıyor. Gece uykularım çıkıyor. Son 3 yılı baz alırsak kur farkından dolayı üzerimize binen yük bir milyarı buldu. Bakın bu miktar bizim 1 yıllık bütçemizin biraz altı." ifadelerinde bulundu.

Küçükkkaya'nın "Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? sorusunu yanıtlayan Büyükerşen, “Bana sorarsanız kendi partimin genel başkanı derim. Diğer partideki arkadaşlar da doğal olarak kendi başkanlarını isterler” dedi. 

Küçükkaya, Büyükerşen’in 20 yıllık başarısını işaret ederek Millet İttifakı’nın diğer belediye başkanlarının aynı başarıyı yakalayıp yakalamayacağı sorusu üzerine, Büyükerşen “11 Büyükşehir Başkan arkadaşlarımızı tanıyorum. Hepsi çok başarılı olacaklar. Hepsi çok idealist. İnanılmaz biz özveri ile çalışıyorlar. Ben hepsinin başarılı olacağından hiçbir şüphe duymuyorum” diye yanıt verdi.
 
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
döviz 17 Aralık 2021 08:23

dövizle borçlanmak, dövizle tramvay almak ta mı halkın suçu. dövizle rayları döşetmek te mi halkın suçu.

0 0 Cevap Yaz
Kadir selinbi 17 Aralık 2021 01:32

Vallahi devletten gelecek hazır parayla bende başkanlık yaparım , maharet belediyeyi kaynak yaratan belediyeye dönüştürüp hizmet üretmektir

0 0 Cevap Yaz
Fevzi DAĞ 16 Aralık 2021 13:04

sayın Büyükerşen cumhurbaşlanı olup , parlementer sistemde hemen seçine gitmeli

11 5 Cevap Yaz
eses 16 Aralık 2021 11:59

eskişehirin sorunlarını çözelim başkan bey

9 11 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir