alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Yılmaz Büyükerşen’den Eskişehirlilere önemli çağrı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen’den Eskişehirlilere önemli çağrı!
A
a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılanma oranı en yüksek illerini açıklarken, Eskişehir listede 3’üncü sıradaki yerini aldı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de bu sonucun ardından aşı sırası gelen vatandaşların aşı olması çağrısında bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bakan Koca, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, aşılanma oranı en yüksek 10 ili açıkladı. Koca, yaptığı paylaşımda, “Aşı sırası gelip, en az 1 doz aşı yaptıranların oranı yükseliyor. Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığınız için siz de kolları sıvayın” dedi.

Eskişehir üçüncü oldu
Yazılı paylaşımla beraber eklediği tabloda ise Koca, Türkiye’de en çok aşılanan illeri belirtti. Listede, nüfusun yüzde 68,86’sı tamamlanan aşılanma çalışması ile Edirne 1’inci sıradayken, 67,66 oranıyla Amasya 2’nci ve 67,54’le Eskişehir ise 3’üncü oldu. Lisedeki diğer iller ise; Çanakkale 67,31, Kırklareli 66,74, Balıkesir 65,16, Muğla 64,49, Burdur 64, 38, Bilecik 64,23 ve Sinop 64,03 oralar ilk 10’e girmeyi başardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen  de aşılama rakamlarının ardından açıklamalarda bulundu.

Vatandaşa aşı çağrısı
Büyükerşen, “Şehrimizdeki vaka sayıları tedirgin edici boyutta olsa da aşılamadaki bu başarı son derece umut vericidir. Aşı sırası gelen tüm hemşehrilerimden ricam, bir an önce randevu alarak aşılarını olmalarıdır. Ayrıca bu başarıda emeği olan tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız!” ifadelerine yer verdi.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Vatandaş 27 Haziran 2021 12:16

Turist turist deyip müze açtınız şehir dışından gelenler yüzünden coronadan kurtulamiyoruz eserinizle ovunun artık

1 0 Cevap Yaz
ruski

aynen ya, rus turistleri aşısız maşısız ülkeye dolduruyorlar her yanımız delta alfa beta varyantı doldu... neymiş turist turistmiş...

0 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat