alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Yılmaz Büyükerşen'den Eskişehir'e müjde: Yenileri geliyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen'den Eskişehir'e müjde: Yenileri geliyor!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Eskişehir'e yeni müzeler ve sanat merkezlerinin müjdesini verdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Avrupa Konseyi himayesinde Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından her yıl verilen, Avrupa'nın en prestijli müzecilik ödülü “Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülleri (EMYA) 2021” kapsamında OMM - Odunpazarı Modern Müze Özel Takdir Ödülü kazandı. 
 
Son dört yıl içerisinde ziyarete açılmış ya da geniş çaplı bir dönüşüm geçirmiş olan müzelerin değerlendirildiği “Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülleri (EMYA) 2021” kapsamında OMM, yenilikçi bir bakış açısı geliştiren ve diğer Avrupa müzelerine örnek olabilecek müzelere verilen Özel Takdir Ödülü ile onurlandırıldı. Ödülü anons eden Avrupa’da Yılın Müzesi Ödülleri (EMYA) Jüri Başkanı Marlen Mouliou; OMM’u “herkese açık ve kapsayıcı bir ortam yaratmayı başaran, dünya çapında kültürlerarası bir platform” olarak niteledi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN “Bu büyük ve uluslararası nitelikli ödül nedeniyle OMM Vakfı Kurucusu Erol TABANCA ile Vakıf Başkanı İdil TABANCA ve bütün görevlileri kutlayarak, “Eskişehir, çeşitli niteliklerinin yanı sıra, artık Türkiye’nin önemli bir sanat ve müzeler kenti olduğunu uluslararası düzeyde tescil ettirdi. Pandemi nedeniyle, Büyükşehir Belediyemizin Odunpazarı’nda bitirmeye çalıştığı “Sanat Sokağı” oluşturma projesindeki, yeni müzeler ve çeşitli sanat birimlerini barındıracak binaların bitirilmesinde meydana gelen gecikmelerin giderilmesiyle, iç ve dış turizm cazibemiz daha da artacaktır.” dedi.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Dudu 9 Mayıs 2021 13:12

Yeterrrrrrr

2 7 Cevap Yaz
Ali

Haklisin şehir berbat

1 1
vahvah 9 Mayıs 2021 10:05

Millet aç aç derken siz de müze aç anlıyorsunuz açın açın askerde de aç aç lar vardı

2 12 Cevap Yaz
Hk 8 Mayıs 2021 23:35

Eskişehire yol alt geçit üst geçit lazım müjde deyince aklıma o gelmişti duyurulur.

2 12 Cevap Yaz
Eses 8 Mayıs 2021 21:37

Müze heykel yapacağına alt yapıya harca parayı hoca bıktık heykelden

2 11 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat