alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Yılmaz Büyükerşen'den 30 Ağustos mesajı

Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen'den 30 Ağustos mesajı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basmalarıyla başlayan Ulusal Bağımsızlık Savaşımızın son cephe muharebesi olan 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Zafer Bayramımızın 98’nci yıl dönümündeyiz. Tüm Ulusumuza kutlu olsun!
Bağımsızlık, Türk ulusunun ve halkının en önemli hasletlerinden biridir. Tarih boyunca da öyle olagelmiştir. Atatürk’ün, her bir karışı işgal edilmiş Türk yurdunu bu halde bırakması ve kaderine razı olması düşünülemezdi. 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz 30 Ağustos’ta düşman ordularının bozgunuyla sona ermiş ve 9 Eylül’de düşmanın İzmir’de denize dökülmesiyle işgale karşı verilen savaş fiilen bitirilmiştir.

30 Ağustos 1922, bu açıdan bakıldığında nihai zaferin adı, bir başka deyişle en büyük zaferin yaşandığı tarihtir. Önemi ve büyüklüğü asla azalmayacak, Türk Halkı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu sürece anılmaya ve kutlanmaya devam edecektir. Hiçbir gücün, Ulusal bayramlarımızı gölgelemeye, unutturmaya, önemsizmiş gibi göstermeye çalışmasına asla izin vermeyeceğiz. Bütün dünya bilmelidir ki, 30 Ağustos 1922 ruhu, hala Türk halkının içinde, yüreğinde ve aklındadır. Bunu kimsenin silmeye gücünün yetmeyeceğine olan inancım tamdır.

Bu vesileyle, 30 Ağustos Zafer Bayramının tüm ulusumuz için barış, adalet ve esenlik getirmesini temenni eder, bir kez daha herkese kutlu olmasını dilerim.
 
1000
icon
Sakinolmalıyım 30 Ağustos 2020 00:05

HEYKEL YAPACANIZA BAŞKANIM şu suya çözüm bulun bugün eve 20 tane 5 L su depoladım eyvallah eskişehir çok güzel yaptınız başarılısınız ama Şu sorunları görmezden gelmeyin artık Halk gerçekten sinirli insanlar mağdur

0 0 Cevap Yaz
Emre 29 Ağustos 2020 17:17

Kalabak suyu bu konuda bir özür var mı yok hep halka tepeden bakan

0 2 Cevap Yaz
Ali kaya 29 Ağustos 2020 16:12

Susuzluktan kavruluyoruz sn Büyükerşen bu sorunu lutfen ivedilikle cozun.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat