alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Yılmaz Büyükerşen: O konuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen: O konuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz!
A
a

Yılmaz Büyükerşen: Türkiye’nin ipek üretimi ile önemli bir noktaya gelebilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye’nin dört bir yanına, ipek böcekçiliğini geliştirmek için dut fidanı dağıtımı yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Antalya, Muğla, İzmit ve Atakum Belediyelerinin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne de dut fidanı desteğinde bulundu.
Tarımsal kalkınma projeleri kapsamında bugüne dek 300 binden fazla dut fidanını ücretsiz dağıtarak üreticilerle buluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, belediyelere de dut fidanı desteği sağlayarak başka illerde de dut fidanı üretim tesisi kurulmasını sağlıyor.  Ürettiği dut fidanları ile bilgi ve tecrübelerini yerel yönetimlerle paylaşan Büyükşehir Belediyesi, son olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne destek verdi. Eskişehir’den dut fidanlarını teslim alan Ordu Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, fidanları çoğaltarak Ordu ve çevresinde de ipek böcekçiliğini geliştirmek istediklerini belirttiler.
Bu yıl üreticilere direkt olarak on binlerce dut fidanı dağıtımının yanı sıra belediyelerle de işbirliği yapmalarının önemine dikkat çeken Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Başka illerde de dut üretim tesisleri kurulmasıyla kısa bir sürede çok daha fazla üreticiyi dut fidanı ile buluşturmuş olacağız. Bu sayede ülkemizde ipek böcekçiliği çok daha hızlı gelişecek. Türkiye’nin ipek üretimi ile önemli bir noktaya gelebilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu yılın yeni dut çeliklerini de Sarıcakaya ilçemizdeki tarlamıza ektik. Gelecek yılın hasadını heyecanla bekliyoruz. Üreticilerimiz için bereketi bol, kazancı çok olsun!” dedi.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Gazi yılmaz 19 Nisan 2021 01:56

Bu işleri zaten tarım il müdürlükleri yapıyor. Hocam hocam şehire bak şehire koca şehir mütahitlerin insafına bırakıldı işler el yordamıyla gidiyor.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Comdata web reklamı