alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Yılmaz Büyükerşen: Eskişehir’i çağdaş bir kent haline getirmek için kafa yoruyordum ama...

Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen: Eskişehir’i çağdaş bir kent haline getirmek için kafa yoruyordum ama...
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Halk Tv’de yayınlanan programa katıldı, önemli açıklamalarda bulundu

Eskişehir haberi: Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Halk Tv’de yayınlanan ve TARGEV Başkanı Sami Doğan’ın yönettiği ‘Tarımda Neler Oluyor?’ programının konuğu oldu. Hayata geçirdikleri kırsal kalkınma projelerinden bahseden Başkan Büyükerşen, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik durumu düzeltmesi için üreticinin desteklenmesi gerektiğini belirtti. 
Hayata geçirdiği kırsal kalkınma projeleri ile birçok alanda üreticilere büyük destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Halk Tv’de yayınlanan programda Eskişehir ve ülke tarımına dair görüşlerini paylaştı. Programda TARGEV Başkanı ve programı yöneten Sami Doğan’ın sorularını yanıtlayan Başkan Büyükerşen, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini ifade etti. 
Hükümetin tarım politikalarını eleştiren Başkan Büyükerşen “Ben hep Eskişehir’i nasıl bir çağdaş kent haline getirebilirim diye kafa yoruyordum. Ama ülkede tarım öyle bir hale geldi ki artık üreticimizi de düşünerek projeler geliştiriyoruz. Çünkü bir zamanlar kendi kendine yetebilen ülkemiz artık tarımsal alana dışa bağımlı hale gelen bir ülke halini aldı. Büyükşehir yasası ile köylümüze ait birçok sorumluluğunu biz yerel yönetimlere atan hükümet, üreticiye desteğini de azaltınca samanı bile ithal eden bir Türkiye ortaya çıktı. Yaş ortalaması 65 olan köylerimizi gençleştirmek, üreticiyi destekleyerek köyden kente göçü tersine çevirmek istiyoruz. Bu yüzden de kırsal kalkınma projelerimiz ile farklı alanlarda destek projeleri uyguluyoruz” dedi. Halk Süt, Halk Yumurta, Üretici Market, fide ve fidan desteği, canlı hayvan desteği gibi projelerden bahseden Başkan Büyükerşen, köylünün yeniden ayağa kalkması için eğitim politikalarının da düzeltilmesi gerektiğini ve köy enstitüleri modelinin geliştirilerek tekrar uygulamaya konması gerektiğini savundu. 
Başkan Büyükerşen’in Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlanan programa Türkiye’nin dört bir yanından yorumlar gelirken, program yalnızca sosyal medya üzerinden 100 binin üzerinde kişi tarafından izlendi. 


 
1000
icon
es esgol 20 Şubat 2020 10:46

Veterinerlere iş istiyoruz.Yabancıya iş verenler kendi gençleri işsiz..

0 0 Cevap Yaz
Vatandaş 2 16 Şubat 2020 05:47

Hocam o halk yumurta dediğiniz, yumurta tavuğunu Mahmudiye de devlet üretiyor ve üreticiye destek veriyor. Ve daha nicelerini yerli ırk vs. için islah çalışmaları yapıyor tarım ve hayvancılıkta. Pancar şekerinde dünyadaki 5. ülke Türkiye Cumhuriyeti. Un ihracatında 1. ülke Türkiye Cumhuriyeti. Makarna da 2. ülke Türkiye Cumhuriyeti. Tribünlere oynamayın lütfen. ülkesini bu kadar kötüleyen başka bir millet var mı acaba dünyada? Kendisini bu kadar aciz ve yetersiz özgüveni olmayan başka millet var mı? Biz yapmayız biz yaptırmayız her koşulda engel olmak için çalışırız. Sonra da elin avrupasına hayran olup ağzımız açık yaptıklarını alkışlarız. Öve öve bitiremediğimiz ürünlerini kullanırız. Bu iş tarımla olmuyor başkanım kusura bakmayın lütfen. Içimizdeki ayrıştırmayı bırakıp, birbirimizi yermekten vazgeçelim. Bu vatan, bu güzel nadide anadolu toprakları hepimizin.

0 3 Cevap Yaz
Ünlü 16 Şubat 2020 05:27

Ünlü meşhur hepimizin bildiği tanıdığı bir meyhane vardı. Gayet güzel, keyifli ve nezih işletme idi. Bu kişiyi eminim biliyorsunuz. Batıkent te işini devam ettirmek istedi ve epey masraf ederek hazırladı mekanını. Gel gelelim kaç yıl oldu hâlâ açma ruhsatını alamadı! Peki neden açamadı? Batıkent mahallesi nezih ortamı bozulmasın istediler. Bu şehrin en çağdaş insanlarının yaşadığı Batıkent te huzur bozulmasın diye. Bu çağdaş şehirdeki tüm meyhane demeyelim batakhane tarzı mekanlar şehir içinde. Sivrihisar, Mutalip, Şair Fuzulî, Kütahya vs. caddelerinde. Çağdaşlık sınıf farkı demek Eskişehir ve Türkiye için. Bu mu demokrasi, eşitlik, hak, hukuk, adalet şimdi? Bu mu çağdaşlık dediğiniz!

0 3 Cevap Yaz
admin 15 Şubat 2020 22:35

başkanım sen önce engelli çalışanlarını işten çıkarma....

0 3 Cevap Yaz
VATANDAŞ 15 Şubat 2020 11:43

çağdaşlık,şair fuzuli caddesi gibi caddeler Üzerlerinde bulunan her akşam kavga gürültü ve silahlı k avga, yaralama ve ateş etme olaylarını na sebebiyet veren müzikhollere şehrin ortasında her akşam kavga ve bıçakla yaralamaların geldiği barlar sokakları gibi yerlere müsade etmekle olmaz başkan.bu cıvarlarda oturan aileler tedirgin bir akşam camımızdan mermi girermi gece dışarı çıksam dönüşte bar ve müzikollerden çıkan kendini bilmez sarhoşlar bana ve aileme zarar verirmi korkusu ile yaşıyor.inanmıyorsanız.ayın 12 sinde şair fuzuli caddesi üzerinde bulunan beyler müzikholde meydana gelen olayı araştırın.

2 7 Cevap Yaz
M kurtulus 14 Şubat 2020 17:18

Sayin cagdas abi mezarliklar camur deryasi

0 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat