alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Yıldırım Çarpan Yavrusunun Başından Bira N Olsun Ayrılmıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yıldırım Çarpan Yavrusunun Başından Bira N Olsun Ayrılmıyor
A
a

Afyonkarahisar’Da Yaylada Otlayan Havanların Aniden Bastıran Yağmur Sonucu Ağacın Altına Sığınması Sonucu Yıldırım İsabet Etti. İsabet Eden Yıldırım Nedeniyle 5 Buzağı Ve 11 İnek Olmak Üzere Toplam 16 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu. Yıldırım Çarpması Sonucu Sağ Kurtulan Bir İneğin İse Telef Olan Yavrusunun Başından Biran Olsun Ayrılmaması Yürekleri Burktu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’da aniden bastıran yağmur nedeniyle ağacın altına sığınan hayvanlara yıldırım isabet etti. 5 buzağı ve 11 inek olmak üzere toplam 16 büyükbaş hayvan telef oldu. Olaydan sağ kurtulan bir ineğin ise telef olan yavrusunun başından bi ran olsun ayrılmaması yürekleri burktu.
Olay, Afyonkarahisar’ın Çay ilçesi Eber köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, dün gece köyün 30 kilometre uzağında bulanan yayladaki bir ağıla yıldırım düştü. Yıldırımın düşmesi sonucu Rahim Turunç’a ait 5 buzağı ve 11 toplam 16 büyükbaş hayvan telef oldu. Bölgeye çok sayıda jandarma ve Tarım ve Orman Müdürlüğü ekibi sevk edilirken hasar tespit çalışması başlatıldı.

Yetkililerden yardım bekliyor
16 hayvanı telef olan Rahim Turunç isimli köylü vatandaş yetkililerden yardım istediğini belirterek, “Eber köyünde hayvancılıkla uğraşmaktayım. Taşağıl mevkiinde hayvan otlatırken, şiddetli yağış vardı. Hayvanlar ağaçların altına girince yıldırım isabet etti. 16 tane hayvanım telef oldu. Yetkililerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

Telef olan yavrusunun başından hiç ayrılmıyor
Öte yandan yıldırım düşmesi sonucu yavrusunu kaybeden bir ineğin ise buzağının başından bir an olsun ayrılmayıp ara ara onu koklaması dikkat çekti.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat