alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Yıkılan Leylek Yuvası İçin Seferber Oldular

Videoyu Aç Yıkılan Leylek Yuvası İçin Seferber Oldular
A
a

Afyonkarahiasar’In Kızılören İlçesine Bağlı Gülyazı Köyü’Nde Üzerinde Leylek Yuvası Ve İçinde Yavruların Bulunduğu Direk Yıkılınca Vatandaşlar Seferber Olarak Sandıklı Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şefliği Ekipleri İle Birlikte Direği Yeniden Dikerek Leylek Ve Yavruların Rahat Bir Şekilde Yaşayabileceği Hale Getirdi.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekipleri ve vatandaşlar, içinde leylek yavruların bulunduğu direk yıkılınca adeta seferber olarak yardıma koştular.
Afyonkarahisar’ın Kızılören ilçesine bağlı Gülyazı Köyü’nde bir direğin üzerinde yaşayan leyleğin direğin yıkılması sonucu yuvası bozuldu. Yuvada bulunan yavrularıyla birlikte zor anlar yaşayan leyleğin durumunu vatandaşlar fark etti. Doğa Koruma ve Milli Parkalar 5. Bölge Müdürlüğü ekiplerine haber veren vatandaşlar, ekiplerle birlikte leylek ve yavruları için seferber oldu. Köye gelen Sandıklı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekipleri köyde yaşayan vatandaşlarla birlikte direği yeniden dikti. Ardından ise yuvayı doğa şartlarına ve leyleğin yaşayabileceği hale yeniden dönüştüren ekiler, vatandaşlara da destekleri için teşekkür etti. Öte yandan leylek yavruları da sağlıklı bir şekilde yuvaya yerleştirildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat