alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Yaratıcı Desen ve Tasarım kitabı okurlarıyla buluştu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yaratıcı Desen ve Tasarım kitabı okurlarıyla buluştu
A
a

Nurbiye Uz Desen ve Tasarımlar – Yaratıcı Desen Dersleri Üzerine Makaleleri adlı kitap Dorlion Yayınları tarafından okurlara sunuldu.

Sütiş Eskişehir
Nurbiye Uz Desen ve Tasarımlar – Yaratıcı Desen Dersleri Üzerine Makaleleri adlı kitap Dorlion Yayınları tarafından okurlara sunuldu. Kitapta heykeltıraş, rölyef sanatçısı olan Prof. Dr. Nurbiye Uz’un önemli ders notları yer alıyor. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde Prof. Öğretim Üyesi ve dekan yardımcılığı görevini yürütürken 7 Mart 2021’de yaşama veda eden Nurbiye Uz’un makalelerinden oluşan kitap Dorlion Yayınları tarafından hazırlandı. Desen derslerine yönelik makalelerin yer aldığı eserde Prof. Dr. Nurbiye Uz’un üç makalesi bulunuyor. Eskişehirli Uz’un ‘yaratıcı desen’ hakkında kendi dersinde uyguladığı çalışma örneğini temel alarak oluşturduğu özgün makaleler, sanat eğitimi alan öğrencilere yol gösterecek. Kitabın ikinci bölümünde ise sanatçının desen ve tasarımlarından seçilen örnekler yer alıyor. 
Yaratıcı Desen ve Tasarım kitabı okurlarıyla buluştu 27.02.2023
BÜYÜK ESERLERE İMZA ATTI
‘Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’ ve ‘Atatürk ve Havacılar’ olmak üzere çok sayıda anıtsal çalışmalara, anıtsal büstlere, rölyeflere ve dış mekan heykel uygulamalarına imza atan Eskişehirli Nurbiye Uz’un anıt heykelleri birçok şehirde de yerini aldı. ‘Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’ adlı eseri Eskişehir Köprübaşı’nda bulunuyor. Nurbiye Uz 1991-2021 yılları arasında 150’den fazla ulusal ve uluslararası karma sergide yer aldı.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat