alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Volkan Doğan'dan çiftçilere ziyaret

Videoyu Aç Volkan Doğan'dan çiftçilere ziyaret
A
a

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, dolu afeti yaşanan Ağapınar Mahallesi'ndeki çiftçileri ziyaret etti.

Dolu yağışı nedeniyle yaklaşık 5 bin dönümlük tarım alanının zarar gördüğü Ağapınar ve çevresini ziyaret eden AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, milletvekilleri ve ilgili bakanlık yetkilileriyle görüşerek mağduriyetin giderilmesi için girişimde bulundu.

Geçen hafta Ağapınar, Çavlum ve Sevinç mahallelerinde etkili olan dolu yağışı sonrasında tarlalardaki ürünler büyük zarar gören çiftçilerle bir araya gelen Doğan, "Yaklaşık 30 çiftçinin tarım arazileri zarar görürken, tarlalarda çalışan yaklaşık 500 kişi de mağduriyet yaşadı." dedi.

Doğan, 5 bin dönüm tarım arazisinin etkilendiği, zarar gören ürünler arasında domates, soğan, barbunya, karpuz, ayçiçeği, şeker pancarı gibi ürünlerin olduğunu belirterek, "Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü yetkilileri incelemelerde bulundu. Mağduriyetin giderilmesi için çalışıyoruz." diye konuştu.

Hasat zamanında çiftçilerin dolu afetiyle zarara uğradığını aktaran Doğan, "Gerekli görüşmelerde bulunarak zararın giderilmesi için konunun takipçisi olacağız. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Devletimiz, hükümetimiz her zaman Odunpazarı çiftçisinin, üreticisinin yanındadır." ifadesini kullandı. 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat