alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Vatandaşlar Temel Yaşam Desteği Konusunda Bilgilendirildi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Vatandaşlar Temel Yaşam Desteği Konusunda Bilgilendirildi
A
a

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Afsü) Öğrencileri Bir Avm’Ye Kurdukları Stantta Vatandaşlar Temel Yaşam Desteği Konusunda Bilgilendirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) öğrencileri, bir AVM’ye kurdukları stantta vatandaşlar temel yaşam desteği konusunda bilgilendirdi.
AFSÜ İlk Yardım ve Arama Kurtarma Topluluğu, açtığı stant ile Temel Yaşam Desteği (TYD) konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Solunumu ve kalbi durmuş kişilerde geri dönüşümsüz hasarların oluşmasını önlemek için yapay solunum ile akciğerlere oksijen gitmesini ve dış kalp masajı ile kan pompalanmasını sağlamak üzere yapılan müdahalelerin önemini anlatmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, TYD uygulamasında yararlanılan Otomatik Şok Cihazını (OED) sağlık çalışanı olmayan kişilerin de rahatça kullanabileceğine vurgu yapıldı.
Vatandaşlar AFSÜ’nün kamuoyunu sağlıkla ilişkili konularda bilgilendirmeye dönük faaliyetlerinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek öğrencilere ve topluluk akademik danışmanı Öğretim Görevlisi Kamuran Çalış İbiş’e teşekkür etti.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir